İsrail Ajanları Filistinlilerin Arasına Sızdı

ABD'nin Kudüs kararı ile sokağa dökülen Filistinliler, ülkenin dört bir yanında protesto gösterileri düzenliyor. Ramallah'ta düzenlenen gösterilerde İsrail askerlerinin insanlık dışı yöntemi ortaya çıktı. İsrail ajanları Filistinli kılığına girerek göstericilerin arasına daldı ve onlara saldırdı.

İsrail Ajanları Filistinlilerin Arasına Sızdı
İsrail Ajanları Filistinlilerin Arasına Sızdı emrah

ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasının ardından yüzbinlerce Filistinli sokağa döküldü. Kararı tanımayan ve kabul etmeyen Filistinliler, Kudüs, Nablus, Ramallah, El-Halil ve Gazze'de protesto gösterileri düzenliyor. Ramallah'ta düzenlenen gösterilerde, İsrail'in yaptığı alçaklık ortaya çıktı. İsrail ajanları, Filistinli gibi giyinerek göstericilerin arasına daldı.

 

''GÖSTERİCELERE SALDIRDILAR''

 

Göstericilere saldıran ajanlar bazılarını tutukladı. Başlarında Filistin bayrağı ve Filistin halkı gibi giyinen İsrail ajanlarını ayırt etmek pek mümkün olmuyor. 27 Filistinli yaralandı İsrail askerlerinin, işgal altındaki Batı Şeria'da düzenlenen gösterilere müdahalesinde 27 Filistinlinin yaralandığı bildirildi. Filistinlilerin kıyafetleri gibi giyinen İsrail ajanları, göstericilerin arasına dalarak Filistinlilere saldırdı.

 

''GERÇEK MERMİ KULLANILDI''

 

Ramallah- Reuters İşgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah, Beytullahim, El Halil ve Nablus kentleri bugün bir kez daha Filistinlilerin ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararını protesto amacıyla düzenlediği gösterilere sahne oldu.Filistin Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, İsrail askerlerinin gösterilere müdahalesinde 24 kişi plastik, 3 kişi gerçek mermiyle yaralandı. Açıklamada 87 Filistinlinin de göz yaşartıcı gazdan etkilendiği kaydedildi.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması