Meksika'da 7,1 Büyüklüğünde Deprem

Merkez üssü Puebla eyaletine bağlı olan Rabosso kentinin 5 km kuzey doğusundaki deprem ile ilgili olarak ABD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), depremin 51 kilometre derinlikte kaydedildiğini açıkladı.

Meksika'da 7,1 Büyüklüğünde Deprem
Meksika'da 7,1 Büyüklüğünde Deprem Admin

Merkez üssü Puebla eyaletine bağlı olan Rabosso kentinin 5 km kuzey doğusundaki deprem ile ilgili olarak ABD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), depremin 51 kilometre derinlikte kaydedildiğini açıkladı. Meksika’daki 7.1 şiddetindeki deprem dünyada büyük bir ynkı uyandırdı. Meksika’da deprem şiddetinin büyüklüğü ile hem bölge halkında hem de dünyada panik ve korku duyguları uyandırdı. Rabosso’da görevli olan yetkililer depremde en az 60 kişinin öldüğünü duyurdu.

Deprem sonrası bazı binalar alevler içinde kaldı. Alev alan bazı binalarda deprem mağdurlarının mahsur kaldığı yetkililerce açıklandı.

Sadece Rabosso kentinde değil, başkent Meksiko'da da hissedilen deprem, halkın korkuya kapılmasına ve sokağa dökülmesine neden oldu. Meksika’da 8 Eylül'de yaşanan 8,1 büyüklüğündeki depremde de 96 kişi yaşamını yitirdiği açıklanmıştı. Yıllar önce Meksika'da 19 Eylül 1985 tarihinde meydana gelen 8,1 şiddetindeki deprem en az 5 bin kişinin ölümüne yol açmıştı.

Depremin şiddetinin büyüklüğüne bağlı olarak çok sayıda binada hasar meydana geldiği, çöken binaların olduğu ifade edildi. Alınan son dakika Meksika’da deprem haberlerine göre Meksika devlet başkanı Pena Nieto da başkentte en az 27 binanın çöktüğünü açıkladı. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması