Trump'dan Tam Destek

ABD Başkanı Trump, S. Arabistan’da 11 prens ile onlarca bakan ve iş adamının gözaltına alındığı operasyonlara tam destek verdi.

Trump'dan Tam Destek
Trump'dan Tam Destek emrah

Suudi Arabistan’da 11 prens ile onlarca bakan ve işadamanın tutuklandığı operasyona ilişkin ABD Başkanı Donald Trump’tan Kral Selman ile Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’a tam destek geldi. Twitter hesabından açıklama yapan Trump, “Kral Selman ve S. Arabistan Veliaht Prensi tam olarak ne yaptıklarını biliyorlar” mesajını paylaştı.

Trump ayrıca mesajında, “Şu kötü davrandıklarından bazıları yıllarca ülkelerini sağdılar.” ifadesine yer verdi. Trump’ın damadı ve danışmanı Jared Kushner’in de operasyondan bir hafta önce Riyad’da olduğu ve Muhammed bin Selman ile planlama toplantıları yaptığı ortaya çıkmıştı.

Öte yandan ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley, İran'ı Yemen'de Husilere füze tedarik ederek BMGK kararlarını ihlal etmekle suçladı. Haley, ABD'nin İran'ın “bölgeyi istikrarsızlaştıran ve uluslararası hukuku ihlal eden” eylemlerine sessiz kalmayacağını kaydetti.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması