Erasmusa Nasıl Gidilir?

Avrupa Birliği tarafından organize edilen ve bu birliğe üyeler arasında öğrenci değişimini ön gören Erasmus programı ile birlikte öğrenciler hem yurtdışına seyahat edebilmekte hem de yabancı dillerini geliştirebilmektedirler.

Erasmusa Nasıl Gidilir?
Erasmusa Nasıl Gidilir? Admin

Avrupa Birliği tarafından organize edilen ve bu birliğe üyeler arasında öğrenci değişimini ön gören Erasmus programı ile birlikte öğrenciler hem yurtdışına seyahat edebilmekte hem de yabancı dillerini geliştirebilmektedirler. İşte bu kadar güzel ve önemli olan bir husus hakkında sizler de meraklı iseniz birtakım bilgilendirmelerde bulunalım.

Kimler Gidebilir?

Erasmus programlarına gidebilmek için 2 veya 3.sınıf öğrencisi olmak gerekmektedir. Tabi ki bu program sadece lisans öğrencileri için değil aynı zamanda yüksek lisans ve doktora öğrencileri için de geçerlidir. Ancak ders döneminde olmaları bir zorunluluktur. Bununla birlikte alttan dersinizin kalmamış olması da istenilen şartlar arasında yer almaktadır.

Bir diğer husus ise yabancı dil sınavında başarılı olmaktır. Bu kapsamda her okulun kendi düzenleyeceği yabancı dil sınavlarında başarılı olmak aranan en temel şartlardan birisidir. Ancak bu sınavlardan çok da korkmanıza gerek yoktur. Zira basit seviyede olan bu sınavlardan başarılı olmanız için üst düzey bir İngilizceye de sahip olmanıza gerek bulunmamaktadır. Daha sonra ise gerekli evrakları tamamlayarak Erasmus’a gidebilirsiniz. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması