7 Taksite Kadar Vergi Borçlarınızı Ödeyin

Vergi borçlarını zamanında ödemeyip geciktiren kişiler için çıkarılan vergi affı sayesinde vatandaşlar faizleri sildirip kalan anaparayı 7 taksite kadar ödeyebilecek.

7 Taksite Kadar Vergi Borçlarınızı Ödeyin
7 Taksite Kadar Vergi Borçlarınızı Ödeyin rkthurry

Bu aftan yaklaşık 3 milyon insan faydalanabilecek. Bu aftan yararlanmak ve borcunuzu zorlanmadan taksit ile ödemek istiyorsanız ilgili vergi dairesine bizzat giderek başvuruda bulunmanız gerekmektedir.  2014 yılında bir yasa çıkarılmış ve vergi borcu olan kişilere yapılandırma getirmiştir. Fakat bundan faydalanmak için geciken vatandaşlar için tekrar bir hak tanınmıştır. Borçların taksitlere bölünmesi halk arasında son derece olumlu karşılanmıştır. Vergi borcu konusunda sınır konulmamıştır. Yani trafik cezası olabilir, gecikme cezası olabilir kredi kartı borcu olabilir her türlü cezalar değerlendirilecek ve uygun vadeler ile ödenebilecektir. 2018 mtv ücretleri hakkında ayrıntıları öğrenin.

Yapılandırmadan Yararlanın

2014 yılında yapılan yapılandırmadan faydalanamayan yaklaşık 3 milyon kişi yeni yapılandırmadan faydalanma şansı kazanmıştır. Son şans olan bu yapılandırma için e posta yoluyla ya da vergi dairelerine bizzat giderek başvuru yapmanız gerekecektir. Vergi ile ilgili bir işi olmayan herkes borcunu o anda ödeyemeyebilir. Bunun içinde belli bir gecikme yaşanarak borcun üzerine faiz gelebilir. Fakat devletin çıkarmış olduğu yasaları takip ederek bu borçtan kurtulabilirsiniz. 2014 yılında yasa çıkarılarak borçlara yapılandırma getirilmişti. Fakat bundan bir şekilde haberdar olamayan vatandaşların tekrar yararlanabilmesi için son şans olarak 2017 yılında yeniden bir yapılandırma yapılmış ve faizler silinerek anapara taksite bağlanmıştır. Bundan faydalanmak isteyenlerin durumlarını beyan edip başvuru yapmaları gerekmektedir. Gelir belgesiz kredi veren bankaları hemen inceleyebilirsiniz.

Taksit İle Borcunuzu Ödeyin

Eğer vergi borcu zamanında ödenmezse gelişmeler aşama aşama gerçekleştirilir. Öncelikle ödenmediğine dair bir ödeme emri gönderilir. Ve sonrasında borcun ödenmesi ya da mal varlığının beyan edilmesi beklenir. Bunlar da olmazsa haciz yoluna başvurulur. Bu gibi durumlar ile karşı karşıya gelmemek için borcunuzu zamanında ödemeniz sizin faydanıza olacaktır. Devlet, halkının zor durumda kalması engellemek adına bu konumdaki milyonlarca kişiyi kurtarmak adına vergi borçlarına yapılandırma getirmiştir. Taksit taksit ödeyerek borcunuzu bitirebilir ve bu yükten kurtulabilirsiniz. Taksitlendirme talebinde bizzat siz başvurabileceğiniz gibi eğer şirket borcu ise ortak da başvurabilir. Başvuruyu yapan kişiye taksitlendirme formu verilecek ve bu formu eksiksiz bir şekilde doldurması istenecektir. Burçlara göre meslek seçimi yapabilirsiniz.

finansdevri.com
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması