Akmerkez'e Yıkım Kararı Geldi

İstanbul Etiler’deki Akmerkez AVM’de bazı bölümlerin yıkımı için karar alındı. Akmerkez GYO'dan yapılan açıklamada hukuka aykırılığın söz konusu olmadığı ifade edilirken yıkımın ise 17 Ocak sabahı saat 06:00’da yapılacağı bildirildi.

Akmerkez'e Yıkım Kararı Geldi
Akmerkez'e Yıkım Kararı Geldi emrah

Beşiktaş Belediyesi, İstanbul Etiler’deki Akmerkez AVM’de bulunan 6 lüks restoran ve kafenin bazı bölümleri için yıkım kararı aldı. Hürriyet gazetesinin haberine göre, yapılan tespit sonrası Belediye Encümeni 10 Ağustos 2017 günü iki ayrı karar aldı. 419 M2 PROJE DIŞINDA Anılan kararlardan biri para cezası kesilmesi, ikincisi ise yıkım kararına yönelik oldu. Oybirliği ile alınan kararlara göre, tasdikli mimari proje dışında kullanılan alanın toplam büyüklüğü 419.2 metrekare olarak belirlendi.

 

''HUKUKTA AYRILIK SÖZ KONUSU DEĞİLDİR''

 

Encümen kararında, ortak alan olan zemin terasında yan bölümler yapıldı. Karara göre, koridor geçişleri de kapatılarak özel kullanım alanı haline getirildi. YIKIM 17 OCAK'TA AVM’nin bağlı olduğu Akmerkez GYO AŞ’ye yıkımın 17 Ocak sabahı saat 06:00’da yapılacağı bildirildi. Konu ile ilgili Akmerkez GYO’dan yapılan açıklamada ise, yapılan işlemlerin mevzuat çerçevesinde olduğu belirtilerek “Hukuka aykırılık söz konusu değildir” denildi.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması