Habur'a alternatif kapı geliyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kuzey Irak'a yönelik ekonomik yaptırımlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Tüfenkci "Habur'a alternatif kapı için çalışıyoruz. Ovaköy Habur'a alternatif olacak" dedi.

Habur'a alternatif kapı geliyor
Habur'a alternatif kapı geliyor emrah

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci A Haber'de gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle: Habur Sınır Kapısı açık ancak bölgede kontroller artırıldı. İhracatın dörtte biri Kuzey ırak'a yapılmakta. Habur'a alternatif kapı için çalışma yapıyoruz. Nusaybin Ovaköy, Habur'a alternatif olacak.

 

Biz Kürt halkının her zaman, en zor zamanında dahi yanında olduk. Bizim burada alacağımız tedbirler Barzani hükümetine karşı. Cilvegözü'nde giriş çıkışlar sınırlandırıldı. Suriye'den ülkemize giriş, Türk vatandaşlarının giriş-çıkış ve gümrük hizmetleri durdurulmuş durumda.

 

Gerekçe orada geçtiğimiz ay içerisinde meydana gelen bir takım sıkıntılar. Karşı kapının güvenliği noktasındaki ve oradaki örgütlerin ele geçirmesi neticesinde oluşan bir durum. 2017 sonunda yüzde 5,5 büyüme yakalanacak. Tedbir ve teşviklerle enflasyonda tek haneli rakamı yakalayacağız.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması