İbrahim Çağların Vefatı İş Dünyasını Derinden Etkiledi

İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar'ın kalp krizi sonrasında hayatını kaybetmesi iş dünyası başta olmak üzere herkesi yasa boğdu. Çağlar'ın vefatı sonrası hastaneye taziye ziyaretleri sürerken iş dünyasından da peş peşe başsağlığı mesajları gelmeye başladı.

İbrahim Çağların Vefatı İş Dünyasını Derinden Etkiledi
İbrahim Çağların Vefatı İş Dünyasını Derinden Etkiledi emrah

İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, bu sabaha karşı hayatını kaybeden İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı İbrahim Çağlar'ın vefatı üzerine hastaneye giderek başsağlığında bulundu. Bu sabaha karşı geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden İTO Başkanı Çağlar için Bağcılar Medipol Hastanesi'ne taziye ziyaretinde bulunan Vali Şahin ve İBB Başkanı Uysal, ziyaret sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.

 

''YAPACAK SÖYLENECEK PEK BİRŞEY YOK''

 

İTO Başkanı İbrahim Çağlar'ın vefatı yasa boğdu İbrahim Çağlar'a Allah'tan rahmet dileyen Şahin, şunları kaydetti: "İş dünyasının, ailesinin sevenlerinin başı sağ olsun. Birlikte mesai yaptığımız, gerçekten hem vatan sevgisine, hem ülkemizin bir adım daha ileri gitmesine olan gayretine şahit olduğumuz çok değerli bir insandı. Önemli bir değerimizi kaybetmiş olduk. Cenabı Hak kendisine rahmet eylesin. Şu an yapacak, söylenecek pek bir şey yok.

 

İnşallah bundan sonra gelecek arkadaşlarımız onun taşıdığı bayrağı daha iletiye taşıyacak, tüm gayreti gösterecektir. Tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Süreci ayrıca açıklayacaklar. Tıbbi yönünü doktorlarımız açıklarsa daha iyi olur. Bize verilen bilgi kalp krizi sonucu rahmetli olduğu yönünde." İBB Başkanı Uysal da, "Ailesine başsağlığı diliyorum. Önemli bir iş adamımız. İş dünyasının başı sağ olsun. Önemli görevler, güzel işler yaptı. Bütün iş dünyasının başı sağ olsun." dedi. İTO Başkanı İbrahim Çağlar'ın vefatı yasa boğdu

 

GÜZEL İŞLER YAPTI

 

İBB Başkanı Uysal da, "Ailesine başsağlığı diliyorum. Önemli bir iş adamımız. İş dünyasının başı sağ olsun. Önemli görevler, güzel işler yaptı. Bütün iş dünyasının başı sağ olsun." dedi.

 

YARIN DEFNEDİLECEK

 

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı İbrahim Çağlar'ın cenazesinin, yarın ikindi namazını müteakiben Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'nden kaldırılacağı ve Sahrayıcedid Aile Kabristanı'na defnedileceği bildirildi. İTO Başkanı İbrahim Çağlar'ın vefatı yasa boğdu İTO'dan alınan bilgiye göre, geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Çağlar'ın cenazesi, yarın ikindi namazını müteakip Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'nden kaldırılacak.

 

''ÇOK DERİN BİR ÜZÜNTÜ DUYDUK''

 

Çağlar'ın cenazesi, Sahrayıcedid Aile Kabristanı'na defnedilecek. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar’ın vefatına ilişkin bir taziye mesajı yayınlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Çağlar’ın vefatından çok derin bir üzüntü duyduğunu ifade etti.

 

''HİÇBİR ZAMAN UNUTULMAYACAK''

 

Hisarcıklıoğlu “Camiamız çok önemli bir değerini yitirmiştir. Acımız büyük. İbrahim Çağlar kardeşimin, oda ve borsa camiasına hizmetleri ve bir işadamı olarak ekonomiye katkıları hiçbir zaman unutulmayacak” dedi.

 

''BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATTI''

 

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, başsağlığı mesajında şunları kaydetti: "Sayın Çağlar, genç yaşında başladığı ticari hayatta çalışkanlığı, yenilikçiliği, vizyonerliği ile büyük başarılara imza atmış, sivil toplum kuruluşlarında üstlendiği görevlerle toplumumuz için önemli bir rol model olmuştur. Yürüttüğü başarılı çalışmalar ve oluşturduğu sinerjiyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) camiasında da özel bir yer edinen Çağlar, bizim için de bir kardeş yakınlığındadır. Beklenmedik ölümü bizi ve camiamızı ziyadesiyle üzmüştür. Mekanı cennet olsun inşallah. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine sabr-ı cemil, İTO ve TOBB camiamıza başsağlığı diliyorum. 

 

''KATKILARI UNUTULMAYACAK''

 

İbrahim Çağlar'ın vefatı ile ilgili DEİK'ten (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) yapılan açıklamada "Çok değerli Yönetim Kurulu Üyemiz İstanbul Ticaret Odası Başkanı, Türk iş dünyasının önde gelen temsilcilerinden İbrahim Çağlar vefat etmiştir. DEİK'te Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlendiği dönem boyunca bizlere verdiği önemli katkılar hiç şüphesiz ki unutulmayacaktır. Kendisini rahmetle anıyor, ailesine sabır, sevenlerine ve tüm Türk iş dünyasına başsağlığı diliyoruz" denildi.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması