15 Temmuz 1 hafta anılacak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın gündeme ilişkin açıklamasında, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde 1 hafta anılacağını belirterek, "15 Temmuz'un senesinin devriyesinde, 10-16 Temmuz arasında çeşitli faaliyetler hazırlanıyor" ifadelerini kullandı

15 Temmuz 1 hafta anılacak
15 Temmuz 1 hafta anılacak
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın gündeme ilişkin açıklamasında, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde 1 hafta anılacağını belirterek, "15 Temmuz'un senesinin devriyesinde, 10-16 Temmuz arasında çeşitli faaliyetler hazırlanıyor" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin referandum kararını değerlendiren Kalın, "Bu karardan dönülmeli" dedi.

Musul operasyonu

Operasyondan sonra Türkiye üzerine düşeni yapmaya hazır.

"ABD'yi anlamak zor"

Rakka konusunda temel kaygılarımız devam ediyor. Biz iyi niyetli olmaya çalışıyoruz, ama ABD'nin bir terör örgütüne bu derece angaje olmasını anlamakta zorluk çekiyoruz.

'Kontrollü darbe' tepkisi

Kontrollü darbe iddiaları, darbecilere destektir. Buna sebep olan FETÖ'cüler, nerede olurlarsa olsunlar cezalarını çekecekler. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

15 Temmuz anma faaliyetleri

15 Temmuz'un senesinin devriyesinde, 10-16 Temmuz arasında çeşitli faaliyetler hazırlanıyor. Tabi bu faaliyetlerin şehitlerimizin aziz hatırasına yakışır bir şekilde olacak. İstanbul ve Ankara'da şehitler için anıt yapılacak, bunların açılışı da Cumhurbaşkanımızın katılımıyla gerçekleşecek.

Gazze'ye 15 ton yardım

Bayram dolayısıyla Gazze'ye 15 tonluk bir yardım gemisi bu hafta yola çıkıyor.

Körfez krizi

İhtiyaca binaen ülke liderleri ile görüşmeler planlanıyor. Önümüzdeki günlerde Trump ile bir görüşme olabilir.

Burada Suudi Arabistan'ın çok özel bir yerinin olduğunu ifade etmeliyim. Suudi Arabistan bölgenin hem akil devleti hem abisi sıfatıyla en önemli aktör olarak bu krizi çözebilecek imkan ve kabiliyetlere sahiptir.

YENİŞAFAK
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması