15 Temmuz Şehitler Köprüsün'de Dev Konvoy

Motorcular, cumhuriyet kutlamalarına renk kattı. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden yola çıkan binlerce motorcu İstanbul’da buluştu. Kadıköy Caddebostan sahilinden başlayan konvoy 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçerek Edirnekapı Şehitliği’ne ulaştı. Motorcular 81 ilden getirilen toprağı şehitliğe bırakıp dua etti.

 15 Temmuz Şehitler Köprüsün'de Dev Konvoy
 15 Temmuz Şehitler Köprüsün'de Dev Konvoy emrah

İbn Haldun Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. İbrahim Vehbi Baysan, “15 Temmuz hain darbe girişimini hiçbir zaman unutmayacağız. Düzenlenen organizasyon kapsamında bunu bir kez daha göstermiş olduk" dedi. İbn Haldun Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. İbrahim Vehbi Baysan, “15 Temmuz hain darbe girişimini hiçbir zaman unutmayacağız.

Düzenlenen organizasyon kapsamında bunu bir kez daha göstermiş olduk" dedi. ürkiye’nin dört bir yanından İstanbul’a gelen binlerce motorcu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla konvoy oluşturdu. İlk rotası 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olan grup, Edirnekapı Şehitliği’ne 81 ilden getirilen toprağı bırakarak şehitler için mevlit okuttu.

Türkiye Motosiklet Platformu’nun çağrısıyla bir araya gelen çok sayıda motosikletli, Cumhuriyetin 94. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kortej oluşturdu. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için Türkiye’nin 81 ilinden İstanbul’a gelen motosiklet kullanıcıları, Bağdat Caddesi’nde buluştu.

Kortej halinde Caddebostan’dan hareket eden binlerce motorcunun ilk rotası 15 Temmuz Şehitler Köprüsü oldu. Edirnekapı Şehitliği’ne 81 ilden getirilen toprak bırakılarak şehitler için mevlit okutuldu

BAYRAKLARLA SÜSLENDİ

Muhteşem kortej eşliğinde köprüden geçen motosiklet tutkunları, ellerinde Türk bayrakları ile eşsiz bir görüntü oluşturdu. Kadıköy-Bağdat Caddesi’ni takip ederek 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü geçen, Beşiktaş üzerinden Dolmabahçe, Cibali ve Balat güzergahında ilerleyen kortejdekiler, Edirnekapı Şehitliği’ne ulaştı. Gruptakiler burada tüm şehitler için mevlit okutarak, 81 ilden getirilen toprağı şehitliğe bıraktı. Başta 15 Temmuz şehitleri olmak üzere tüm şehitlerin mezarlarına dualar eşliğinde topraklar dağıtıldı.

81 İLDEN TOPRAK GETİRDİLER

Dev Türk bayrağı açan kalabalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nı hep bir ağızdan okudu. “Şehitler ölmez,vatan bölünmez” , “Ne mutlu Türküm diyene” sloganları atan kalabalık, marşlar eşliğinde oradan ayrıldı.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması