ALKOL FİYATLARINI MERAK EDENLER

Alkol alınan sofraların muhabbetleri de bir başka olur hani. Hele bir de içmeyi bilen insanlar varsa, muhabbetlerine doyum olmaz. Hiç konuşmayanlar bile bülbül kesilirler.

ALKOL FİYATLARINI MERAK EDENLER
ALKOL FİYATLARINI MERAK EDENLER tanitimweb

Alkol alınan sofraların muhabbetleri de bir başka olur hani. Hele bir de içmeyi bilen insanlar varsa, muhabbetlerine doyum olmaz. Hiç konuşmayanlar bile bülbül kesilirler. Ancak, alkol bağımlısı olan birisinin masasından uzak durmakta fayda var. Hele bir de orasıyla burasıyla içiyorlarsa uzak durun bu tür insanlardan.

En iyisi mi siz alkolden de uzak durun diyeceğim ama dinlemezsiniz biliyorum. Bari kazık yemeyin diye size bu yazıyı hazırladım. Aslında sadece kazık yemek değil de, alkol almaya gittiğinizde fiyatları duyunca şok geçirmeyin diye de bu yazıyı yazdığımı söylemeliyim.

Aslında alkol fiyatlarının sürekli artması, alkol tüketicilerini üzen bir durumdur. Ancak, bu durumdan sadece tüketiciler değil aynı zamanda da onların sevenleri de olumsuz etkilenirler. Alkol bir bağımlılıktır. Öyle benim diyen herkes de kolayca bırakamaz. Aslında, ülkemizde rakı fiyatları konusunda bu kadar katı olunması yani fiyatların bu kadar yüksek tutulması, tüketimin azalması içindir. Yani insanlar rakı alacak güce sahip olamasınlar ki, içmesinler mantığı yani.

Ama gerçekte durum hiç de böyle değil. Bu durum daha fazla dramı, daha fazla ekonomik sıkıntıyı ve ölümleri bir araya getirmektedir. Asgari ücretle geçinmek zorunda kalan bir kişinin viski fiyatları hakkında araştırma yapmasına gerek yoktur. Zaten gücü yetmeyecektir. O gelir seviyesine sahip olan bir kişi en fazla bira içebilecektir. Hadi, biraz para biriktirebildiyse rakı da içebilir. Ancak, daha üst fiyatlarda alkol alabilmesi mümkün olmayacaktır.

Alkol fiyatları ucuzlasın da daha fazla kişi içsin diye söylemiyorum tüm bunları. Tabi ki ne kadar az kişi içerse o kadar iyidir. Ancak şu da bir gerçek ki, bu tür ürünleri yasakladıkça, alımını zorlaştırdıkça daha çekici hale geliyorlar. İnsanlar mutlaka alternatiflerini bulup onları tüketiyorlar. Sonra da kaçak rakılar, kaçak içkiler ortaya çıkıyor. Hatta bu ürünlerin birçoğu da ciddi derecede sağlık problemine yol açmakta hatta öldürebilmektedir.

Rakı fiyatları, viski fiyatları gibi tüm alkol fiyatları hakkında bilgi mi istiyorsun? O zaman www.alkolfiyatlari.com sitesini ziyaret edebilirsin. Sizler de alkol piyasasını yakından takip etmek istiyorsanız günün her saatinde bu web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması