ASKİ Genel Müdürü Başkan Tuna Tarafından Görevden Alındı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde 3 milyar bütçeye sahip ASKİ’nin Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu’nu Belediye Başkanı Mustafa Tuna görevden aldı. Tahiroğlu’nun yerine Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Cumali Kınacı getirildi.

ASKİ Genel Müdürü Başkan Tuna Tarafından Görevden Alındı
ASKİ Genel Müdürü Başkan Tuna Tarafından Görevden Alındı emrah

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Melih Gökçek döneminin bürokratlarını değiştirmeye devam ediyor. Daha önce 250 kişilik yönetim değişikliği listesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunduğu kulislere yansıyan Tuna’nın son değişikliği 3 milyar TL bütçeye sahip Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) ile ilgili oldu. Bu kapsamda ASKİ Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu görevinden alındı. Hürriyet'te yer alan habere göre; Tahiroğlu’nun yerine ise Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Cumali Kınacı getirildi.

 

''ŞİRKETLERDE DE DEĞİŞİM GELİYOR''

 

Kulislerde Tuna’nın Ankara Büyükşehir Belediyesi şirketlerinde de büyük yönetim değişiklikleri yapacağı konuşuluyor. Mustafa Tuna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir yıl süre verdiği Ankara fuar alanıyla ilgili de dün akşam saatlerinde TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve ATO Başkanı Gürsel Baran ile bir görüşme yaptı. Prof. Dr. Cumali Kınacı Kimdir? Malatya’nın Doğanşehir İlçesi Erkenek Kasabası’nda doğdu (1957). Malatya Turan Emeksiz Lisesi (1972-1974) ve İzmir Atatürk Lisesi’nde (1974-1975) okudu.

 

İstanbul Teknik Üniversitesi, İnşaat Fakültesi’nden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu (1980). Aynı fakültenin Çevre Sağlığı ve Teknolojisi Programı’ndan yüksek lisans (1982), İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Çevre Mühendisliği Programı’ndan doktora (1987) diploması aldı. Çevre Teknolojisi Anabilim Dalı’nda 1992 yılında doçent, 2003 yılında profesör unvanlarına hak kazandı. 22 Ekim 2010 -11 Temmuz 2011 tarihleri arasında Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü yaptı. 14 Temmuz 2011 tarihinden itibaren Su Yönetimi Genel Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Prof. Dr. Cumali Kınacı, 26 Ocak 1981 tarihinden bu yana İTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü personelidir. Evli ve iki çocuk babasıdır. Orta seviyede İngilizce, başlangıç seviyesinde Fransızca bilmektedir.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması