B.B.Belediye Başkanı'da İstifa Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istifasını istediği isimlerden biri olan Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur da görevini bıraktı. Uğur, “Partime ve başkanlık görevime burada veda ediyorum. İnancım ve itikadım gereği olanda hayır vardır” ifadelerini kullandı.

B.B.Belediye Başkanı'da İstifa Etti
B.B.Belediye Başkanı'da İstifa Etti emrah

AK Parti’de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden genel başkan olmasıyla başlayan değişim süreci devam ediyor. Bu kapsamda istifası istenen 6 belediye başkanından 5’i görevi bıraktı. Görevi bırakması beklenen son isim olan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur da dün düzenlediği basın toplantısıyla, görevinden ve partisinden istifa ettiğini açıkladı.

KIRGINIM, AMA HUZURLUYUM

Uğur, Avlu Balıkesir Kongre Merkezi’nde düzenlediği toplantıda, partisinden ve belediye başkanlığı görevinden ayrılma noktasına geldiğini söyledi. Daha önceki açıklamasında “veda ve vefa” vurgusu yaptığını anımsatan Uğur, şöyle devam etti: “Şimdi bütün varlığımla külli iradeye teslim olarak cüzi irademle milletime vefa gösteriyorum. Partime ve başkanlık görevime burada veda ediyorum. İnancım ve itikadım gereği olanda hayır vardır.

Üzgünüm, kırgınım fakat huzurluyum. Çünkü vicdan rahatlığı ile bu kararı almış bulunuyorum. Bugüne kadar aldığım bütün görevlerde Balıkesir sevdalısı olarak şehrime, hemşehrilerime hizmet etme gayreti içinde oldum. Bütün hemşehrilerime, siyaset yaptığım yol arkadaşlarıma ve bu uzun mesai yıllarında bana destek olan aileme teşekkür ediyorum.” Uğur, konuşması sırasında gözyaşlarına hakim olamadı.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması