Büyük Kongreye Tarih Verildi

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal MKYK toplantısına verilen arada basına açıklama yaptı. Ünal, AK Parti'nin büyük kongre tarihi için "Tarih olarak da 12 Eylül gibi görüyoruz ama bu tarihte bir değişiklik olabilir" dedi.

Büyük Kongreye Tarih Verildi
Büyük Kongreye Tarih Verildi emrah

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Ünal, MKYK toplantısına verilen arada basına açıklama yaptı. Mahir Ünal'ın konuşmasından satır başları: Kasım ayı son haftasında il kongrelerine başlayacağız ve Mart sonunda bitirmeyi hedefliyoruz. Büyük Kongre için olağan tarih olarak da 12 Eylül gibi görüyoruz ama bu tarihte bir değişiklik olabilir. Ak Parti kendi dönüşümünü gerçekleştiriyor. AK Parti kendisini 2019'a hazırlarken, Türkiye'yi de 2023'e hazırlıyor. Büyük Kongre için olağan tarih olarak da 12 Eylül gibi görüyoruz ama bu tarihte bir değişiklik olabilir.

Kasım ayı son haftasında il kongrelerine başlayacağız ve Mart sonunda bitirmeyi hedefliyoruz. Hiçbir makam hiç kimsenin ebedi mülkü de değildir, üzerine tapulu hiç değildir. Biz şunu biliriz ki mahkeme kadıya mülk değildir. Ankara yarın istifa edeceğini açıkladı. Balıkesir'den de aynı şeyi bekliyoruz. "Gündemimizde erken seçim yok" [Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çıkışına ilişkin] Bu çok ucuz bir siyasi hamle. Bizim gündemimizde erken seçim yok Ana muhalefet, AK Parti politikalarına antidemokratik diyemez. Kemal Kılıçdaroğlu, hakareti iftirayı çok güzel bir şekilde yapıyor ama siyaseti asla ve asla yapamıyor Kemal Kılıçdaroğlu, müftülere verilen nikah yetkisinde bizim dediğimiz yere geldi.

Alman Dışişleri Bakanı hoş olmayan tavrını sürdürüyor (Büyükada'daki toplantıya ilişkin davadaki tahliyeler) Maalesef Alman Dışişleri Bakanı seçim öncesi sürdürdüğü hoş olmayan tavrını sürdürüyor. Kullandığı ifadeler öncelikli olarak bizim hakimlere, savcılara yani bu ülkenin hakimlerine, savcılarına, hukuk sistemine, yargısına hakarettir. Bu ülkede müzakereyle, uluslararası görüşmelerle yargı karar vermez. Yargı kendi tarafsızlığı ve bağımsızlığı gereği karar verir. Dışişleri Bakanının kullandığı, Schröder'in arabuluculuk yaptığı ve bu arabuluculuğun sonucunda da söz konusu tutukluların serbest bırakıldığı ifadesi son derece çirkin bir ifadedir.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması