Cumhurbaşkanı Jandarma Genel Komutanlığı heyetini kabul etti

Jandarma teşkilatının kuruluşunun 178

Cumhurbaşkanı Jandarma Genel Komutanlığı heyetini kabul etti
Cumhurbaşkanı Jandarma Genel Komutanlığı heyetini kabul etti

Jandarma teşkilatının kuruluşunun 178. yılı dolayısıyla Jandarma Genel Komutanlığı heyetini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul eden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, terörle mücadeleye ilişkin önemli mesajlar verdi:

Vatan müdafaamız iki boyutludur. Birincisi, sınırlarımız dışından ülkemize yönelen tehditler ve saldırılara karşı verdiğimiz mücadeledir. Bu görev, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, istihbarat teşkilatımız ve diplomatlarımız tarafından yerine getirilmektedir. İkincisi de sınırlarımız içerisinde faaliyet gösteren terör örgütlerine ve her türlü asayiş soruna karşı yürüttüğümüz mücadeledir.

ANLATILIR GİBİ DEĞİL

Ülkemiz içerisinde bu çalışmaları şehirlerde polislerimiz, kırda da jandarma teşkilatımız icra ediyor. Jandarma teşkilatımızın geniş bir alanda verdiği hizmetleri takdirle takip ediyoruz. Hele hele son zamanlardaki operasyonlar anlatılır gibi değil. Bu başarının artarak devamı bizler için çok önemli. Bugün jandarmalarımız, yürüttükleri operasyonlarla teröristlere dağları da mağaraları da ovaları da dar ediyor.

AĞIR DARBE VURDUNUZ

Jandarma Genel Komutanlığımızın İçişleri Bakanlığımıza bağlanması, sağladığı bilgi paylaşımı ve lojistik destek sayesinde ülke içerisinde yürütülen mücadelenin yönetimini de kolaylaştırmıştır. Nitekim son dönemde terör örgütlerine tarihlerinin en ağır darbelerinin vuruluyor olması, atılan bu adımının ne derece isabetli olduğunu da göstermektedir.

Biz Türkiye’yi yasaklardan kurtarıp, özgürlüklerin ülkesi haline getirdikçe bu konudaki sıkıntılar ve şikayetler de giderek azalmıştır. Bugün ülkemizde ‘demokrasi, insan hakları, hukuk’ diyerek şahsımı, hükümetimizi, elbette polisimizi ve jandarmamızı eleştirenlerin hatta hatta güvenlik korucularımızı eleştirenlerin çoğu ideolojik saplantıyla hareket etmektedir.

OHAL GÜNLÜK HAYATI ETKİLEMEDİ

Ülkemizde, 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana mevcut bulunan olağanüstü hal yetkileri sadece ve sadece terör örgütlerine karşı uygulanmıştır. Terör örgütlerine karşı mücadelede her türlü enstrümanı kullanmak durumundayız. Hiçbir vatandaşımızın günlük hayatı olağanüstü halden dolayı bugüne kadar etkilenmemiştir.ŞEHİTLER TARİHİN KÖŞE TAŞLARI

Jandarmamız başta olmak üzere tüm güvenlik güçlerimiz ve devletimizin diğer birimlerinin bu konudaki hassasiyetleri gerçekten takdire şayandır. Son dönemde Kato Dağı, Bestler, Cudi ve bütün bölgede yiğitçe verilen mücadeleniz unutulmaz. Sizler, şu anda bir tarih yazıyorsunuz. Bu kayıtlara çok faklı bir şekilde geçecektir. Şehitlerimiz, bu tarihin inanıyorum ki mezar taşı olmaktan öte köşe taşları olacaktır.

Meclis’te iftar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın Meclis’te eski ve yeni milletvekillerinin onuruna verdiği iftara katıldı. İftarın ardından TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kısa konuşmalar yaptı. Meclis Şeref Kapısı önündeki iftara, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ile eski ve yeni meclis başkanları, bakanlar ve milletvekilleri katıldı. İftarın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile TBMM Başkanı Kahraman, Başbakan Yıldırım, bazı bakan ve AK Parti milletvekilleri, Kahraman’ın odasında bir süre sohbet etti.

YENİŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması