Eski Vekil Kırmızı Bültenle Aranıyor

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, hakkında soruşturma yapılan eski BDP Milletvekili Sevahir Bayındır dosyasıyla ilgili harekete geçti.

Eski Vekil Kırmızı Bültenle Aranıyor
Eski Vekil Kırmızı Bültenle Aranıyor emrah

Silahlı terör örgütü üyesi olmak ve terör örgütü propagandası yapmak” suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında, PKK kamplarında eğitim alan ve teröristlerle fotoğrafları ortaya çıkan Bayındır’ın yakalanması için gözaltı kararı çıkarıldı. Yurtiçinde bulunamayan Bayındır hakkında tutuklama kararı verildi.

 

''190 ÜLKEDE ARANACAK''

 

Başsavcılık, yapılan araştırmada yurtdışına kaçtığı anlaşılan Bayındır’ın tüm dünyada kırmızı bültenle aranması için düğmeye bastı. Gerekli başvurular yapıldıktan sonra Bayındır, Interpol’e üye 190 ülkede iade amaçlı olarak aranmaya başlanacak. Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nce 6 yıl hapis cezasına çarptırılan; cezayı aldığı dönemde milletvekili seçilemeyen Sevahir Bayındır, hapse girme endişesiyle sağlık sorunlarını gerekçe göstererek gittiği Almanya'da anlaşmalı evlilik yaparak oturma izni aldı. Bayındır, son olarak 4 Kasım'da Dusseldorf kentindeki PKK eyleminde boy gösterdi.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması