Eskişehir Çocuk Kulübü Çalışmalarına Devam Ediyor

Büyükşehir Belediyesi, çocukların da şehir yönetiminde söz sahibi olması amacıyla 31 çocuk tarafından oluşturulan Çocuk Kulübü çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Dördüncü toplantısını Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da gerçekleştiren çocuklar, sözcü ve yazıcı seçimleri için adaylarını belirledi.

Eskişehir Çocuk Kulübü Çalışmalarına Devam Ediyor
Eskişehir Çocuk Kulübü Çalışmalarına Devam Ediyor emrah

Büyükşehir Belediyesi, çocukların da şehir yönetiminde söz sahibi olması amacıyla 31 çocuk tarafından oluşturulan Çocuk Kulübü çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Dördüncü toplantısını Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da gerçekleştiren çocuklar, sözcü ve yazıcı seçimleri için adaylarını belirledi. Eskişehir’de yaşayan ve demokratik yollardan seçilen 31 çocuğun oluşturduğu Çocuk Kulübü Projesi Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi tarafından hayata geçirildi. Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salonda gerçekleştirilen dördüncü toplantıda çocuklar tek tek söz alarak, Eskişehir’de çocuk hakları ve çocukların talepleri için çalışacaklarını ifade ettiler.

 

Nasıl bir şehirde yaşamak istediklerini tartışan ve fikirlerini beyan eden çocuklar, 2 sözcü ve 2 yazıcı için adaylarını belirledi. Yaşadıkları mahallelerdeki sorunları ve bu sorunlara dair çözüm önerilerini tartışan çocuklar, her ayın ilk haftasında toplanarak şehir yönetiminde söz sahibi olmak istediklerini ifade ettiler. Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi tarafından belirtilen ve ülkemizin de onayladığı 18 yaşından küçük tüm bireylerin çocuk olarak tanımlandığını ve bu çocuklarında önemli hakları olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Çocuk Kulübü’nü kurarak çocukların yaşadıkları şehre karşı aidiyet duygularını geliştirmeyi ve sahip oldukları hakların takipçisi olmalarını istediklerini belirttiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması