Fetö'cü Uslu Merkel Ve Meral Akşener'i Umut Işığı Olarak Gösterdi

FETÖ'nün emniyet imamlarından olan ve hakkında yakalama kararı çıkarılan firari FETÖ'cü Emre Uslu, Twitter'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı devirecek isimler olarak Merkel ve Meral Akşener'i işaret ederek "Umudumuz" dedi.

Fetö'cü Uslu Merkel Ve Meral Akşener'i Umut Işığı Olarak Gösterdi
Fetö'cü Uslu Merkel Ve Meral Akşener'i Umut Işığı Olarak Gösterdi emrah

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) emniyet imamlarından olan ve hakkında yakalama kararı çıkarılan firari FETÖ'cü Emre Uslu, Twitter'dan Erdoğan'ı devirmek için Angela Merkel ve Meral Akşener'in bir umut olduğunu yazdı. ABD'deki Rıza Sarraf davasından da ümidini kesen Uslu, "Dünyada Merkel, Türkiye'de Meral" diyerek son çare olarak bu iki ismin Erdoğan'ı iktidardan uzaklaştıracağını umduğunu söyledi. Yakalama kararı Uslu, 1997'de Polis Akademisinden mezun olduktan sonra değişik birimlerinde görev aldığı emniyet teşkilatından 2009'da istifa etmişti.

 

''TEŞEBBÜS ETME SUÇUNDAN YAKALAMA KARARI''

 

Haziran 2017'de İstanbul Cumhuriyet Basşavcılığınca yürütülen FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında, Tuncay Opçin, Emre Uslu ve Osman Özsoy hakkında darbe girişimi öncesinde görsel ve sosyal medyada darbeye zemin hazırladıkları ve darbe girişimi sırasında da karşı çıkılmaması konusunda açıklama yaptıkları iddiasıyla ''Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme'' suçundan yakalama kararı çıkarılmıştı.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması