Fetö'den Yeni Bir Talimat

FETÖ'nün talimatıyla CHP'ye sızdırılan örgüt elemanı yapılan soruşturmada deşifre edildi. İtirafçı A.G., Konya'da CHP'nin İl Gençlik Kolları Başkanlığı yapan Hüseyin Fatih Tamer'in örgüt tarafından deşifre olan FETÖ'cünün yerine görevlendirildiğini söyledi.

Fetö'den Yeni Bir Talimat
Fetö'den Yeni Bir Talimat emrah

Konya'da, etkin pişmanlık yasasından yararlanarak itirafçı olan mahrem yönetici A.G., CHP Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Fatih Tamer'in örgüt bağlantısını deşifre etti. 'Deşifre olanların yerine hemen yenilerini yerleştirin' Sabah'ın haberine göre; Üniversiteye hazırlanırken FETÖ'ye ait dershaneye kaydolduktan sonra örgütte büyük bölge talebe mesulünde yöneticilik ve orduya sızdırılan askerlere mahrem yöneticilik görevlerine yükselen itirafçı ifadesinde, "2015'te İl Eğitim Danışmanı Bilal Şahin bir toplantıda siyasi partilerin içerisine yerleştirdikleri adamların deşifre olduğunu söyleyerek, 'daha önceden vazife yapmış güvenilir ve itaat eden kişileri belirleyip örgüt evlerinden ve yurtlarından alarak farklı yerlere yerleştirin.

 

2015'TE CHP'YE ÜYE OLDU''

 

Bunları örgütle bir alakasının olmadığı ya da örgütten kovulmuş gibi gösterin. Deşifre olanların yerlerine yerleştirin' dedi. Bunun üzerine Mevlana Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okuyan ve FETÖ üyesi Hüseyin Fatih Tamer ile görüştüm. Bu işe uygundu ve İzmirli olduğu için CHP'ye daha hızlı uyum sağlayacağını belirterek CHP'de görev almak istedi. Bizim isteğimizle örgüt yurdundan çıkarak özel bir yurda yerleştirildi, 2015'te CHP'ye üye oldu.

 

''29 MAYIS'TA FETÖ SÖYLEMLERİ KULLANDI''

 

Partililer, Tamer'in daha önceden örgüt yurdunda kaldığını biliyorlardı. CHP Selçuklu Gençlik Kolları başkanı olan Tamer, bir yıl sonra da İl Gençlik Kolları Başkanı oldu. Bu süreçte, 15 günde bir evime gelerek sohbetlere katılıyordu. Tamer'i CHP'ye yerleştirdiğimizi 3 kişi biliyordu. 15.Temmuz darbe girişiminden sonra yanıma gelen Tamer, 'ne yapacağız abi' dedi." dedi. FETÖ'cü ı Hüseyin Fatih Tamer ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu yan yana. A.G. 179'u tutuklu 486 sanıkla birlikte 9. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanıyor. Hükümet aleyhine korsan bildiri Tramvaylarda hükümet aleyhine korsan bildiri okuyan Konya İl Gençlik Kolları'nın sosyal medya hesaplarından 29 Mayıs'ta FETÖ söylemleri kullanıldı.

 

''SOKAKTA BİZİ BEKLEYEN SÜRPRİZLER VAR''

 

Hükümet aleyhine ve Gezi kalkışmasına övgüler yağdıran paylaşımlar yapıldı. Referandum öncesinde yürüttükleri "hayır" kampanyasını sokaklara taşımaya çalışan gençlik kollarının sosyal medya hesaplarından çeşmelere ve duvarlara yazdıkları "Hayır" sloganları paylaşılmış, Konyalı vatandaşlar "halkı sokağa çekerek kardeşi kardeşe kırdırmayın" yorumlarıyla Gençlik kollarına tepki göstermişti. Gençlik kolları tepki alan yazılar için "Şair ruhlu gençlerimiz Konya sokaklarını donatmaya başladı. Durakta, sokakta sizi bekleyen sürprizler var." paylaşımı yapmıştı.

 

''250 LİRASI'DA İAŞEYE GİDİYORDU''

 

Bursa'da gençlik kollarına sızdırılan FETÖ'cü de itiraf etti Bursa Nilüfer ilçesinde CHP gençlik kollarına sızan FETÖ üyesi Ali Taşvuran, geçen kasımda çıkarıldığı mahkemede örgütün yaptıklarını itiraf etmişti. Örgüt abileri tarafından diksiyon ve sunuculuk kurslarına gönderilerek özel olarak yetiştirildiğini belirten Taşvuran, "CHP'ye sızmamı ve örgütten kimseyle görüşmememi söylediler. Aylık en fazla 2 bin 200 lira para alıyordum. Bu paranın 1000 lirası kira ve faturalara, 500 lirası CHP'deki etkinlikler ve dışarıda yapmış olduğum harcamalara, 250 lirası da iaşeye gidiyordu." demişti. Taşvuran'ın telefonu aktif ByLock kullanıcısı olarak ayarlandığı, program çalıştırılmadan telefonun kullanılamadığı ortaya çıkmıştı. Ali Taşvuran, CHP Gençlik Kollarının önde gelen isimlerinden biri olarak aktif siyaset yapıyordu.

YENİ ŞAFAK

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması