İbrahim Kalın İsrail'e Açtı Ağzını Yumdu Gözünü

Kudüs konusundaki net tavrı nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a saldıran İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’ya sert tepki geldi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “İsrail’in yaptıklarının hesabını versin, işgali sonlandırsın. Binlerce masum Filistinli’yi katleden bir zihniyeti ciddiye almak mümkün değildir” dedi.

İbrahim Kalın İsrail'e Açtı Ağzını Yumdu Gözünü
İbrahim Kalın İsrail'e Açtı Ağzını Yumdu Gözünü emrah

Türkiye’nin Kudüs işgali karşısındaki tavizsiz duruşu İsral yönetiminin kimyasını bozdu. Fransa’da basının sorularını cevaplayan İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, küstahça ifadelerle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a saldırdı. Netanyahu “İran’ın uluslararası yaptırımları delmesine yardım eden ve Gazze dahil teröristlerin masum insanları öldürmesine yardım eden bir liderden ders alacak değilim” diye konuştu. Netanyahu’ya Ankara’dan çok sert tepki geldi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Netanyahu’nun açıklamalarını en sert biçimde kınadıklarını bildirdi.

 

''SUÇLULUK DUYGUSU''

 

Uluslararası hukuk kurallarını hiçe sayarak Filistin halkının yüzlerce yıllık vatan topraklarının işgal edildiğini vurgulayan Kalın, Birleşmiş Milletler kararlarını sistematik biçimde ihlal eden İsrail’in, öncelikle kendi yaptıklarının hesabını vermesi gerektiğini ifade etti. Kalın, şunları kaydetti: "Binlerce masum Filistinliyi katleden, Filistinlilerin topraklarını açık hava hapishanesine dönüştüren bir zihniyetin suçluluk duygusunu bastırmak için ortaya attığı iddia ve suçlamaları ciddiye almak mümkün değildir.

 

''İLK KIBLEMİZ OLAN KUDÜS''

 

İlk kıblemiz olan Kudüs’ü, bir oldu bitti ile işgal devletinin başkenti yapacaklarını sananlar, abesle iştigal etmektedirler. İsrailli yetkililer ülkemize ve liderimize saldırmak yerine Filistin topraklarının işgaline son vermelidir. Türkiye Cumhuriyeti, dünyanın her yerinde olduğu gibi Filistin’de de hakkın, hukukun ve mazlumların yanında olmaya devam edecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması