İçişlerin'den Battal İlgezdi Hakkında Açıklama Geldi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ABD'deki Rıza Zarrap davası ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. "Dava fiilen çökmüş durumda" diyen Gül, çıkacak kararın paçavradan ibaret olduğunu söyledi.

İçişlerin'den Battal İlgezdi Hakkında Açıklama Geldi
İçişlerin'den Battal İlgezdi Hakkında Açıklama Geldi emrah

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ABD'deki Sarraf davası ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. "Dava fiilen çökmüş durumda" diyen Gül, çıkacak kararın paçavradan ibaret olduğunu söyledi. Gül, ABD'de yürütülen dava ile ilgili Türkiye'den resmi bir belge talebinde bulunulmadığını belirtti. FETÖ davaları Dünya demokrasi tarihinde çok az görülecek bir olay yaşanıyor.

 

''MAHKEMELERİMİZ YOĞUN BİR EFOR SARF EDİYOR''

 

Darbe başarılı olsaydı bir işgal yaşanıyor olacaktı çok şükür bu püskürtüldü. Burada bu terör örgütüyle mücadele yürütülüyor. İlk defa bir darbe yargılanıyor Türk milleti olarak tarih yazdık. Bu yargılamalar yüzlerce sanığın olduğu bşr yargılanma uzun sürecektir. Bu nedenle mahkemelere atfen asla bir rahavet yoktur. Süreç normal işliyor sanıkların fazla olması nedeniyle biraz zaman alacak buna rağmen mahkemelerimiz yoğun bir efor sarf ediyor.

 

''BİZ YARGI MENSUPLARIMIZDAN EMİNİZ''

 

FETÖ ile mücadele FETÖ ile mücadele bugün bitmiştir diyebileceğimiz bir mücadele değildir. Asla bitmeden sürekli yapılacak bir müdahaledir. Yargı mensuplarımızdan eminiz ancak soruşturması devam edenler var. Biz yargı mensuplarımızdan eminiz soruşturması teftişi devam edenler var bunların hepsi FETÖ ile mücadele tamamladık diyebileceğimiz bir durumda değiliz.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması