İdrar Kaçırma Tedavisi ve Erkeklerde İnkontinans

Bu sayfada İdrar Kaçırma Tedavisi ve Erkeklerde İnkontinans ilgili detaylı bir şekilde tedavisi ve tedavi merkezleri hakkında bilgiler yer almaktadır.

İdrar Kaçırma Tedavisi ve Erkeklerde İnkontinans
İdrar Kaçırma Tedavisi ve Erkeklerde İnkontinans tanitimweb

İdrar Kaçırma Tedavisi konusunun açıklaması; farklı sebeplerden dolayı mesane kontrolünü sağlayamamak kişilerde idrar kaçırma problemlerinin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Mesane vücutta idrarın çıkıştan önceki biriktiği son noktadır ve bu sebeple de genelde idrar kaçırma ile ilgili olan sorunlar mesane ile direk ilgili olmaktadır. İdrar kaçırma belirli bir dönem ya da sürekli olarak gerçekleşebilir. İdrar kaçırma durumu idrar kaçırma tedavisi yoluna gidilmez ise şiddetini artırarak devam edebilir. İdrar kaçırma durumu başlı başına bir hastalık ya da başka bir hastalığın habercisi de olabilir. Bu sebeple idrar kaçırma durumlarında mutlaka uzman bir hekime başvurulmalıdır. Kişinin idrar kaçırması zaman geçtikçe onun her türlü sosyal ve özel hayatını etkileyecek bir durum haline gelir. Kişi bu durumu kimse ile paylaşamadığı için yardım etmek de zorlaşır. Bu nedenle de kişi giderek yalnızlaşır. Bu tür olumsuz sonuçlar ile karşılaşmamak için zamanında idrar kaçırma tedavisi yoluna gidilmelidir.

İdrar Kaçırma Hangi Yaşlarda Ortaya Çıkar?

İdrar kaçırmanın belirli bir yaşı ya da cinsiyeti olmamakla beraber çoğunlukla yaş ilerlediği zaman meydana gelir. Bunun sebebi ise yaşlandıkça idrar kesesinin aşağıya doğru sarkmasıdır. Aşağıya sarkan mesanenin kontrolü zorlaşır ve farkında olmadan idrar dışarıya bırakılmış olur. Bu tür durumlarda idrar kaçırma tedavisi genellikle cerrahi yöntemler ile olur. Yeri değiştirilerek yukarı doğru asılan mesanede kontrol kolay hale gelmektedir. İdrar kaçırma genç yaşlarda da aşırı kilo ya da strese bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bu yaşlarda doğru idrar kaçırma tedavisi uygulanması için sebebin de çok iyi analiz edilmesi gerekir.

İdrar Kaçırma Tek Tip midir?

İdrar kaçırma tek tip değildir. Hem sebeplerine göre hem de görülme şekillerine göre idrar kaçırma tipleri birbirinden ayrılırlar. Bu durumda uygulanan idrar kaçırma tedavisi de farklılık göstermektedir. İdrar kaçıran kişilerde bu durum damla damla ya da idrarın büyük bir kısmını kaçırma şeklinde görülebildiği gibi genelde tuvalete yetişememe durumu da buna bir örnektir. Tüm tipler inkontinans tedavisi ile çözüme kavuşabilir.

İdrar Kaçırma Durumu Tedavi Edilebilir mi?

Tüm idrar kaçırma tiplerinde idrar kaçırma tedavisi mümkün olup bu durum doktor gözetimi altında başlatılmalıdır. Aynı zamanda idrar kaçırmada kişinin bu durumu açık ve şeffaf bir şekilde dile getirebileceği tek kişi uzman hekimlerdir. İdrar kaçırma için tıbbi yöntemler haricinde kulaktan dolma bilgiler ile ilerlenmemeli ve bu durum mutlaka hekime danışılarak idrar kaçırma tedavisi yöntemi aranmalıdır. Detaylı bilgi için http://www.idrarkacirma.net sitesine tıklayabilirsiniz.

İdrar Kaçırma Tedavisi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması