İtfaiye Her Yaştan Vatandaşı Eğitiyor

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 2017 yılı içerisinde okullar başta olmak üzere resmi ve özel kuruluşlardaki her yaştan toplam 18 bin 536 kişiye yangın eğitimi verdi.

İtfaiye Her Yaştan Vatandaşı Eğitiyor
İtfaiye Her Yaştan Vatandaşı Eğitiyor emrah

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 2017 yılı içerisinde okullar başta olmak üzere resmi ve özel kuruluşlardaki her yaştan toplam 18 bin 536 kişiye yangın eğitimi verdi. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye personeli tarafından yangınların nedenleri, yangınlara karşı alınacak tedbirler ve yangın yerinde nasıl davranılması gerektiği konularında 13 bin 188’i öğrenci olmak üzere 18 bin 536 kişiye eğitimler verilerek tatbikatlar gerçekleştirdi.

 

''İTFAİYE YETKİLİLERİ EĞİTİME ARA VERMEDEN DEVAM EDECEK''

 

2017 yılı içerisinde anasınıfı, ilkokul, ortaokul, resmi ve özel kuruluşlarda 266 eğitim gerçekleştiren ekipler son olarak Milli Zafer ilköğretim Okulu öğrencilerine yangın söndürme eğitimi verdi. İtfaiye yetkilileri eğitimlere ara vermeden devam edeceklerini ifade ederek vatandaşların yangınlara karşı doğru müdahale etmek konusunda bilinçlenmelerinin amaçlandığını vurguladılar. Yetkililer ayrıca itfaiye personelinin her zaman göreve hazır olduğunu ve personele de hizmet içi eğitimlerin devam ettiğini söylediler.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması