Kaçan Fetöcülere Farklı Tarife

Yılbaşından bu yana aranan bin 750 FETÖ’cü, 2 bin avro karşılığında Ege adaları ve Meriç üzerinden Yunanistan’a kaçtığı ortaya çıktı. FETÖ'cüler kaçarken kaçakçılara diğer kaçaklardan farklı olarak 3 kat fazla ödedikleri belirlendi.

Kaçan Fetöcülere Farklı Tarife
Kaçan Fetöcülere Farklı Tarife emrah

Yunanistan, Türkiye’nin bütünlüğüne kasteden Fethullahçı Terör örgütü (FETÖ) militanlarının adeta sığınağı oldu. Darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından yurt dışına kaçışları hızlandıran FETÖ mensupları, üçüncü dünya ülkelerinden gelen kaçakların arasına karışıp Avrupa’ya kaçak yollardan gidiyor. Yabancı uyruklu kaçaklar ile Suriyeli mülteciler Yunan adalarına 700 avro ödeyerek geçerken, FETÖ mensuplarının iki bin avro ödediği öğrenildi. FETÖ'cüler darbe girişimin ardından Yunanistan'a kaçmaya başladı Koyun Adası Güvenlik (İnusses) yetkilileri, darbe girişiminin hemen sonrasındaki kaçış yoğunluğunun azalsa da devam ettiğini belirtiyorlar.

 

''4 BİN FETÖCÜ ALMANYA'YA SIĞINMA BAŞVURUSU YAPTI''

 

Türkiye gazetesinin haberine göre; FETÖ’cülerin Yunan karasularını ve topraklarını kullanarak Avrupa ülkelerinde dağılmasına ilişkin irtibat kurduğumuz Yunanistan Vatandaşı Koruma Bakanlığı yetkilileri, yılbaşından bu yana Ege adaları ve Meriç Nehri üzerinden ülkeye giriş yapan bin 750 Türk vatandaşının FETÖ meselesinden dolayı Yunanistan’da iltica başvurusunda bulunduğunu ifade ediyor. 2017 yılı içerisinde 4 binden fazla FETÖ’cünün de Almanya’ya sığınma başvurusu yaptığı belirtiliyor.

 

''8 DARBECİ ASKER SIĞINMA TALEBİNDE BULUNDU''

 

Sığınma talepleri değerlendiriliyor FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrası askeri helikopterle Yunanistan’a kaçan 8 darbeci asker de sığınma talebinde bulunmuştu. Yunanistan Yüksek Mahkemesi, ocak ayında bu askerlere yönelik Türkiye’nin iade talebini reddetmişti. Darbecilerin sığınma başvuruları ise İltica Ofisi tarafından değerlendirilmesi sürüyor. Yunan makamları, sığınma başvuruları sonuçlanana kadar darbecilerin gözaltında tutulmalarını kararlaştırmıştı.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması