Kağıt Oymacılık Sanat Sergisine Büyük İlgi

Büyükşehir Belediyesi sanata ve sanatçıya verdiği desteği, ev sahipliği yaptığı sergilerle sürdürmeye devam ediyor. Kaat’ı sanatı olarak bilinen kağıt oymacılığı, Hasan Hüseyin Erol’un büyük emekleriyle oluşturduğu Kağıt Oymacılık Sanatı Sergisi ile Eskişehirliler ile buluştu.

Kağıt Oymacılık Sanat Sergisine Büyük İlgi
Kağıt Oymacılık Sanat Sergisine Büyük İlgi emrah

Büyükşehir Belediyesi sanata ve sanatçıya verdiği desteği, ev sahipliği yaptığı sergilerle sürdürmeye devam ediyor. Kaat’ı sanatı olarak bilinen kağıt oymacılığı, Hasan Hüseyin Erol’un büyük emekleriyle oluşturduğu Kağıt Oymacılık Sanatı Sergisi ile Eskişehirliler ile buluştu. Çağdaş Cam Sanatları Müzesi Sergi Salonu’nda açılışı gerçekleştirilen sergiye Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hüseyin Erdemir, bürokratlar ve çok sayıda sanatsever Eskişehirli katıldı.

Açılışta konuşan Hüseyin Erdemir “Başkanımız çok istemesine rağmen şehir dışı programı sebebiyle aramızda bulunamıyor. Kağıt oymacılığının zor bir iş olduğunu biliyorum. Bu sanatı, sanatsever Eskişehir halkıyla buluşturduğu için Hasan Hüseyin Erol’a yürekten teşekkür ediyorum” dedi. Eskişehir’de olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Hasan Hüseyin Erol ise “Bana kültür sanat şehri Eskişehir’de sergi açma imkanı tanıyan başta Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen olmak üzere tüm ekibine yürekten teşekkür ediyorum. Emekli olduktan sonra Urla Halk Eğitim Merkezi’nde tanıştığım 3 boyutlu kağıt oymacılığı sanatına büyük ilgi duyarak kendimi geliştirdim.

Başta İzmir olmak üzere Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde unutulmaya yüz tutan bu sanatı tanıtmak ve insanlarımızın tekrar ilgi duymasını sağlamak amacıyla sergilerime devam ediyorum” dedi. Sergiyi 30 Kasım’a kadar Çağdaş Cam Sanatları Müzesi Sergi Salonu’nda ziyaret edilebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması