Kısasa Kısas

Türkiye, Türk vatandaşlarının Viyana Havalimanı’nda güvenlik bahanesiyle polis köpekleriyle aranmasına karşılık olarak, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan uçmaya hazırlanan Avusturya vatandaşlarını aynı şekilde köpeklerle aradı

Kısasa Kısas
Kısasa Kısas emrah

Türkiye, Türk vatandaşlarının Viyana Havalimanı’nda güvenlik bahanesiyle polis köpekleriyle aranmasına karşılık olarak, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan uçmaya hazırlanan Avusturya vatandaşlarını aynı şekilde köpeklerle aradı.

Avusturya Viyana Havalimanı’nda tepki çeken Türk yolcuların köpeklerle aranması sonrası mütekabiliyet esası doğrultusunda Avusturya’ya giden bu ülke vatandaşları İstanbul Atatürk Havalimanı’nda köpekli kontrole tabi tutuldu.

Üzerleri ve çantaları köpekle aranan ve belgeleri kontrol edilen Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçağı ile İstanbul’dan Viyana’ya giden Avusturyalı yolcular daha sonra uçağa bindi.

TÜRKLER KÖPEKLE ARANMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde Avusturya’dan Türkiye’ye gitmeye hazırlanan Türk vatandaşları, Viyana Havalimanı’nda köpeklerle aranmıştı. Viyana Schwechat Havalimanı’nda, Avusturya gümrük memuru, uçağa alınmak üzere salonda bekleyen THY yolcularının üstlerini ve eşyalarını köpeğe koklattırılması tepkilere yol açmıştı.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması