Mustafa Tuna'ya Parti Destekleri

Ankara'da Melih Gökçek'in istifasıyla boşalan belediye başkanlığı koltuğu için yapılan seçim sonuçlandı. 100 oyu bulunan AK Parti'nin adayı olan Mustafa Tuna'nın 104 oyla seçilmesi, başka partilerin de destek verdiğini gösterdi.

Mustafa Tuna'ya Parti Destekleri
Mustafa Tuna'ya Parti Destekleri emrah

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, AK Parti'nin adayı olan Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna oldu. AK Parti, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayını, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya açıklamıştı. Kaya, AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna olduğunu belirtmişti. +4 oy geldi Melih Gökçek'in istifasıyla boşalan belediye başkanlığı koltuğu için bugün Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde seçim yapıldı.

Seçim sonunda 136 oyun 104'ünü alarak ipi göğüsleyen Mustafa Tuna, Ankara Büyükşehir Belediyesinin yeni başkanı oldu. Sonuçlardaki detay ise dikkatleri çekti. AK Parti'nin 100 oyu bulunuyordu, bu kapsamda Tuna'nın +4 oy daha aldığı görüldü. MHP Grubu, seçim öncesinde seçilecek başkanı destekleyeceklerini duyurmuştu. Temayül yoklaması yapılmıştı AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayının belirlenmesi için temayül yoklaması yapılmıştı.

AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen temayül yoklaması için kurulan 7 sandıkta Ankara Milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve MKYK üyeleri oy kullandı. Yoklamada Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk'ün öne çıktığı basına yansımıştı.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması