Numan Kurtulmuş:Asya Ülkelerini Yeni Kapı Olarak Göreceğiz

Türkiye rotayı geniş turist potansiyeli olan Uzak Doğu’ya çevirdi. 2016 verilerine göre 44 bin Çinli, 167 bin Japon tatil için Türkiye’yi tercih etti. 79 bin Hintli düğün turizmi için geldi. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş “Asya ülkelerini yeni kapı olarak göreceğiz” dedi.

Numan Kurtulmuş:Asya Ülkelerini Yeni Kapı Olarak Göreceğiz
Numan Kurtulmuş:Asya Ülkelerini Yeni Kapı Olarak Göreceğiz emrah

Gelişen ekonomisiyle dikkat çeken Uzak Doğu ülkeleri turizmde Türkiye’nin radarına giriyor. Turizm pazarlarını çeşitlendirmek isteyen Türkiye, rotasını geniş turist potansiyeli ile dikkat çeken Uzak Doğu’ya çevirdi. Türkiye’ye son yıllarda Uzak Doğu’dan gelen turist sayısı artıyor. Bu kapsamda Japonya’dan 2016 verilerine göre 44 bin Çinli, 167 bin Japon tatil için Türkiye’yi tercih etti. Helal turizm kapsamında Türkiye’yi tercih eden Endonezya’dan 47 bin özellikle de düğün turizmi için gelen 79 bin Hindistanlı Türkiye’de ağırlandı. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş

YENİ KAPI OLARAK GÖRÜYORUZ

Uzak Doğu açılımına hazırlanan turizmde yeni hedefler koyuldu. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, son yıllarda Türkiye’ye karşı başta bazı Batı ülkeleri olmak üzere giderek artan bir ön yargı olduğunu, temelinde yabancı düşmanlığı ve İslam karşıtlığı bulunduğunu ifade etti. Kurtulmuş, “Uzak Doğu Asya ülkelerini yeni kapı olarak göreceğiz.

O kapıları tıklamaya devam edeceğiz’’ dedi. Kurtulmuş, bütçe konuşmasında Türkiye’nin özellikle Çin, Hindistan, Japonya, Güney Kore, Endonezya ve Malezya başta olmak üzere Uzak Doğu Asya ülkelerine açılımının sağlanması için özel gayret sarf ettiklerini belirterek, “İnşallah o kapıları tıklatacağız. Bu ülkelerin her birisinde son derece canlı ve yeni orta sınıflar var. Son derece harcamaya ve dünyanın çeşitli yerlerine seyahat etmeye yakın profiller olduğunu biliyoruz ve görüyoruz‘’ diye konuşmuştu.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması