Örgütün Kurduğu Tuzakların İzleri Siliniyor

ByLock’ta FETÖ'nün kurduğu tuzakların da izi siliniyor. “Namaz vakti, kıble bulucu” gibi programları kullanırken Bylock’a bağlanan ve bu nedenle mağdur olan 10 bin 300 kadar kişi için savcılıklara yazı gönderildi. Bu grupta yer alıp sadece “ByLock” gerekçesiyle cezaevinde bulunanlar tahliye edilmeye başlandı. Uzmanlara göre mahkemeler tahliye işlemini hızlandırmalı.

Örgütün Kurduğu Tuzakların İzleri Siliniyor
Örgütün Kurduğu Tuzakların İzleri Siliniyor emrah

Fetullahçı Terör Örgütü militanlarının kriptolu haberleşme aracı ByLock, örgütsel bağın en güçlü delili olarak mahkeme tutanaklarında yerini aldı. Bugüne kadar ByLock kullanıcısı olduğu belirlenen pek çok kişi, kamu kurum ve kuruluşlarından ihraç edilip tutuklandı. Ancak bazı vatandaşların FETÖ ürünü programları kullanırken ByLock serverine bağlandığı ve bu nedenle mağdur olduğu ortaya çıktı.

 

''MAHKEMELER HIZLANMALI'' 

 

“Namaz vakti, kıble bulucu” gibi programları kullanırken Bylock serverine bağlanan ve bu nedenle mağdur olan 10 bin 300 kadar kişi olduğu belirtiliyor. Bu grupta yer alıp sadece “Bylock” gerekçesiyle cezaevinde bulunanlar savcılıklara gönderilen yazıyla tahliye ediliyor. Uzmanlara göre mahkemeler tahliye işlemini hızlandırmalı.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması