Sokak Hayvanlarına Yardım Etme Yolları

Sokakta yaşayan hayvanlar için zor hava şartlarında siz de destek olabilirsiniz. Sadece hava şartları nedeniyle değil yaralanma tedavisi ve rutin bakımları için de bazı önlemler alarak küçük destek verebilirsiniz.

Sokak Hayvanlarına Yardım Etme Yolları
Sokak Hayvanlarına Yardım Etme Yolları Admin

Sokakta yaşayan hayvanlar için zor hava şartlarında siz de destek olabilirsiniz.  Sadece hava şartları nedeniyle değil yaralanma tedavisi ve rutin bakımları için de bazı önlemler alarak küçük destek verebilirsiniz.

Barınaklara Ulaşın

Barınakların telefon bilgisine ulaşarak sokak hayvanlarının düzenli bakımını talep edebilirsiniz. Bu en garanti ve sağlıklı yöntemdir. Ancak bazı barınaklar olumsuz geri dönüş yapabilir, bunu da göze almak gerekiyor. Doluluk fazla olduğunda genelde talepler geri çevrilebiliyor. Ancak eksilmeler de olacağını dikkate alarak yeniden arayabilirsiniz. Koşulları çok iyi olmasa da düzenli mama ve su verilmesi, aşılarının olması açısından sokaklardan daha iyi bir ortam olacaktır.

Kendi İmkânlarınızı Gözden Geçirin

Evcil hayvan almaya niyetiniz varsa, uzun süreli bakımını sağlayabilecekseniz sokakta bulduğunuz bakımsız ya da yaralı hayvanları almanız önerilir. Rutin aşılarını imal etmeden kısa sürede hayvanın toparlanmasını sağlayabilirsiniz.

Kötü Havalarda Mama Desteği Sağlayın

Sıcak ya da çok soğuk havalarda yiyecek içecek bulmaları zorlaştığından yine kendi imkânlarınızla su ve mama temin edebilirsiniz.  Bu sayede birçok hayvan kolayca istediğine ulaşır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması