Sözcü'ye operasyonun nedeni

Sözcü gazetesi sahibi Burak Akbay'ın da aralarında bulunduğu 4 şüpheli hakkında 'FETÖ/PDY üyesi olmamakla birlikte bu örgüt adına suç işlemek' suçlamasının da aralarında bulunduğu birden çok iddia ile operasyon başlatıldı

Sözcü'ye operasyonun nedeni
Sözcü'ye operasyonun nedeni
Sözcü gazetesi sahibi Burak Akbay'ın da aralarında bulunduğu 4 şüpheli hakkında 'FETÖ/PDY üyesi olmamakla birlikte bu örgüt adına suç işlemek' suçlamasının da aralarında bulunduğu birden çok iddia ile operasyon başlatıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında gazete sahibi Burak Akbay, internet sorumlu müdürü Melda Olgun, Mali İşler Müdürü Yonca Kaleli ve muhabir Gökmen Ulu hakkında Sabah'ın haberine göre gözaltı kararı verildi. Gözaltı listesindeki Gökmen Ulu, 15 Temmuz darbe girişimi günü yayınladığı 'Sözcü Erdoğan'ı buldu' haberiyle suçlanıyor. Ulu için gözaltı kararı verilmesinin nedeni 'Cumhurbaşkanı'na fiili saldırıyı kolaylaştırmak' suçu.

Haberden hemen sonra suikast girişimi

Gökmen Ulu imzalı haberde; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te konakladığı bölgeye dair stratejik bilgiler ve koordinatlar yer alıyordu.

Ayrıca, bölgeden alınan yoğun güvenlik önemlerine ilişkin raporlar da 15 Temmuz darbe girişiminden hemen önce yayınlandı.

Teknedeki koruma bilgileri de yer aldı

Haberde yer alan ifadeler kapsamında: Erdoğan'ın balkon çıkışları, sivil güvenlik ekipleri ve teknelerdeki korumalara dair bilgiler yer alıyordu. Gece saatlerinde ise aynı bölgeye FETÖ'nün üniformalı teröristleri saldırı düzenledi.

'Drone var'

Haberde, "Güvenlik görevlileri, villanın önünde seyreden teknelerin üzerinde ‘drone’ adı ile bilinen, uzaktan kumandalı kameralı hava aracı uçuruyor" bilgisi de kullanıldı.

YENİŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması