Su Tesisatçılığı Malzemeleri

Su tesisatı, yabancı olmadığınız bir kelimedir. Evlerin yapılmasıyla birlikte ihtiyacımız olan temiz suyun borular aracılığıyla döşenerek kullanıma hazır hale getirilmesidir.

Su Tesisatçılığı Malzemeleri
Su Tesisatçılığı Malzemeleri Admin

Su tesisatı, yabancı olmadığınız bir kelimedir. Evlerin yapılmasıyla birlikte ihtiyacımız olan temiz suyun borular aracılığıyla döşenerek kullanıma hazır hale getirilmesidir. Bunun yanında atık sularında geri gönderilmesi amacıyla ayrı bir hattın çekilme işlemidir. İnşaatın başlamasıyla birlikte asıl ihtiyaç olan su, duvarlara sıva işlemi yapılmadan yerleri belirlenerek duvarın içine su boruları çekilerek monte edilir. Su tesisatçısı tarafından yapılan bu işte uzmanlık çok önemlidir. Su tesisatı yapan ustanın işçiliği kadar kullanılan su tesisatçılığı malzemeleri de önemlidir. Kullandığınız alanda su ile problem yaşamak istemiyorsanız kaliteli malzemeler kullanmayı tercih etmelisiniz.

Tercihiniz Kaliteli Su Tesisatçılığı Malzemeleri Olmalı

Herkesin başına mutlaka gelmiş problemlerden biriside; Su hattında kullanılan boruların zaman içerisinde kırılması veya çatlamasıdır. Daha çok eski binalarda yaşanılan bu sıkıntılar, yeni binalarda da yanlış malzeme seçimi ve işçilik hatası ile birleşmesiyle büyük problemlere yol açmaktadır. Kullanılan boruların dayanaklı olması, işlevlerine göre boru seçimi önemli konulardandır. Soğuk su için kullanılan borular eskiden demir olarak kullanılırken artık dayanıklı plastik borular kullanılmaktadır. Sıcak su için kullanılan borularda ise daha çok bakır veya çelik borular kullanılmaya başlanılmıştır. Bakır boruların sıcak su hattında daha dayanıklı olduğu ve paslanmama olmaması nedeni ile tercih edilmektedir. Su tesisatçılığı malzemeleri kaliteli olsa da ev hanımlarının atık su giderlerine açılması için döktükleri kimyasal maddelerde zaman içerisinde kullanılan borularda tahribat yaptığı için sorunlara yol açmaktadır.

Evlerde, işyerlerinde su ile ilgili oluşan problemlerde genellikle sorunu bizler halletmeye çalışırız. Kimi zaman sorunu çözerken bazen de küçük bir sorunu daha büyük hale getiririz. Su tesisatçılığı malzemeleri elimizde olmadığı için elimizdeki imkânlar doğrultusunda yapmaya çalışırız. Arıza için çağırılan su tesisatçısı elinde mutlaka kurbağacık denilen boru anahtarı ile gelir. Bu anahtar sayesinde açılmayan çoğu malzemeleri açma imkânı bulunmaktadır. Su tesisat işinde kullanılan en çok malzemelere bakıldığında; Kör tıpa, keten, redüksiyon, nipel, mini küresel vana, su bataryası gibi malzemeler çok fazla kullanılmaktadır. Banyoda, mutfakta, tuvalette su ile ilgili tüm alanlarda çok çeşit malzeme bulunmaktadır.

Evinizde Su Tesisatçılığı Malzemeleri Bulundurulmalı

 En çok karşılaşılan sıkıntılardan biriside; Banyo veya tuvaletten alt komşuya veya üzerinize akan sulardır. Bunun birkaç sebebi bulunmaktadır. Kullandığınız alanda su kaçağı olduğu gibi, fayanslar arasında bulunan derzler arasında açıklık olduğu için su sızıntısı meydana gelmektedir. Bunun için yapmanız gereken öncelikle su kaçağı tespit yaptırıp ayrıcada derzlerin arasını temizleyerek yeniden derz yapmanız olacaktır. Eğer bu çözüm olmazsa mutlaka su tesisatçısı çağırarak su kaçağının olup olmadığına baktırmanız gerekmektedir. Evlerinizde acil durumlarda kullanmanız gereken su tesisatçılığı malzemeleri bulundurmanızda fayda bulunmaktadır. Su patlamaları haricinde gece çeşmenizde gelecek herhangi bir problemde en azından yedek bir çeşmeniz veya başlığı, kör tıpanız, keten, ufakta olsa takım sandığınızın bulunması gerekmektedir.

 İster yeni bina, ister eski binanızın su tesisatı değiştirmek istediğinizde mutlaka kaliteli su tesisatçılığı malzemeleri kullanmanızı tavsiye edilmektedir. Kullanacağınız kaliteli malzemeler sayesinde hem istenilmeyen sürprizlerle karşı karşıya kalmamış olacaksınız hem de bütçenizi korumuş olacaksınız. Bunun yanında bu işi severek yapan uzman kişilerle çalışmanız durumundan çekilecek soğuk veya sıcak su hattınızın kaliteli malzemeli ile birleştiğinde sorunsuz kullanma imkanı sağlayacaktır.   

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması