Vali Çakacak, Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonunu Kabul Etti

Vali Özdemir Çakacak, Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkanı Zürfettin Hacıoğlu, Eskişehir Muhacir Dernekleri Federasyon Başkanı Zihni Çalışkan ve beraberlerindeki heyeti makamında kabul etti.

Vali Çakacak, Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonunu Kabul Etti
Vali Çakacak, Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonunu Kabul Etti Admin

Vali Özdemir Çakacak, Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkanı Zürfettin Hacıoğlu, Eskişehir Muhacir Dernekleri Federasyon Başkanı Zihni Çalışkan ve beraberlerindeki heyeti makamında kabul etti. Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu Toplantısı için ülkemizin çeşitli şehirlerinden Eskişehir’e gelen konukları ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Vali Çakacak, geçmişten gelen kültürümüzün yaşatılması adına yapılan çalışmalara önem verdiklerini söyledi. Balkan göçmenlerinin yoğun olarak yaşadığı şehirlerden biri olan Eskişehir’de olmaktan mutluluk duyduklarını aktaran Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkanı Hacıoğlu da yapılan çalışmalar hakkında Vali Çakacak’a bilgi verdi.

Genel merkezlerinin Bursa’da olduğunu söyleyen Başkan Hacıoğlu, 200’e yakın derneğin konfederasyona bağlı olduğunu ifade etti. 2005 yılında kurulan konfederasyonun 3’üncü kez Eskişehir’de buluştuğunu bildiren Başkan Hacıoğlu, Eskişehir Muhacir Dernekleri Federasyonunun çok aktif çalıştığını belirtti. Genel Başkan Hacıoğlu, ziyareti kabulden dolayı Vali Çakacak’a teşekkür ederek sözlerini bitirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması