Hangi İçecek Hangi Hastalığa İyi Geliyor?

Gün içerisinde tükettiğimiz yiyecek ve içecekler bazı hastalıkları önlemede ve hastalığı atlatmada bize yardımcı oluyor.

Hangi İçecek Hangi Hastalığa İyi Geliyor?
Hangi İçecek Hangi Hastalığa İyi Geliyor? Admin

Gün içerisinde tükettiğimiz yiyecek ve içecekler bazı hastalıkları önlemede ve hastalığı atlatmada bize yardımcı oluyor. İçecekler özellikle daha kolay sindirildiği için hastalık döneminde kesinlikle tercih edilmesi gereken ve doğru seçim yapıldığında hastaya kendisini iyi hissettirecek ilaç görevi görebilmektedir. Hastalıklar için içecek seçimini doğru bir şekilde yapmak çok önemlidir.

Kahve, antidepresan etkiye sahip, şeker hastalığına yakalanma oranını düşüren bir içecektir. Ancak içerdiği kafeinden dolayı tüketiminde aşırıya kaçmamakta yarar vardır.

Portakal suyu, içerdiği C vitamini ile grip ve nezleyi önleme ve tedavi etmede kullanılıyor. Portakal suyu tüketirken dikkat edilmesi gerekilen şey, portakalı sıkar sıkmaz tüketmek, çünkü C vitamini çok çabuk ölen bir vitamin.

Soda, içerdiği minerallerle vücudun sıvı ihtiyacı ve mineral ihtiyacını dengeliyor, gün içerisinde daha zinde ve daha mutlu hissetmemizi sağlıyor.

Nar suyu, nar içerdiği antioksidanlarla ve vitaminlerle hastalığa neden olan bakterileri öldürüyor, içen kişiye enerji veriyor böylece hastanın kendisini daha enerjik hissetmesini sağlıyor.

Bu içecekler hem sevdiğimiz hem bizi hastalıklardan koruyacak hem de gün içerisinde kendimizi daha zinde hissetmemizi sağlayacak mucizevi içecekler olup, herkesin tüketmesi gereken içeceklerdir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması