AK Parti’de Metal Yorgunluğu

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından partinin başına geçmesinin ardından dile getirilen metal yorgunluğu kapsamında kendisini yorgun hissedenlerin istifa etmesi istenmişti.

AK Parti’de Metal Yorgunluğu
AK Parti’de Metal Yorgunluğu emrah

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından partinin başına geçmesinin ardından dile getirilen metal yorgunluğu kapsamında kendisini yorgun hissedenlerin istifa etmesi istenmişti. Bu kapsamda beklenen istifalar gelmeyince parti yönetimi tarafından istifa edilmesi yönünde talepler iletilmeye başladı ve birtakım istifalar ve görevden almalar gerçekleşti. Bunlara bir yenisi ise Batman’da eklendi. 

İl Başkanının İstifası İsteniyor

Bu kapsamda beklenen istifalar gelmeyince parti yönetimi tarafından istifa edilmesi yönünde talepler iletilmeye başladı ve birtakım istifalar ve görevden almalar gerçekleşti. Bunlara bir yenisi ise Batman’da eklendi. AK Parti Batman İl Başkanı Diyadin Uçar’ın 3 yıldır başında bulunduğu görevinden istifa etmesi parti merkezi tarafından istenildi. Bu kapsamda karara uymaması gibi bir durumu olmayacak olan Uçar’ın kısa bir süre içerisinde istifa etmesi bekleniyor. Bu tarz görevden almaların ise parti içerisinde bir otorite oluşturduğu ifade ediliyor.

Bu kapsamda yavaş yavaş görevden almalar devam ederken bunları bir yandan da sıcak ülke gündemi ile birlikte yürütmek de gerekiyor. Zira bir yandan bağımsızlık referandumu bir yandan ülkenin iç problemleri ve yaklaşan seçimler bu problemlere yeteri kadar eğilinmesini zorlaştırıyor.

Ayrıca toplum içerisinde oluşan birtakım rahatsızlıklara da bu yolla cevap verilmek istendiği de fark edilmektedir.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması