Canikli'den Sınırdaki Askeri Hareketlilikle İlgili Flaş Sözler

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, sınırdaki askeri hareketliği ile ilgili olarak konuştu.

Canikli'den Sınırdaki Askeri Hareketlilikle İlgili Flaş Sözler
Canikli'den Sınırdaki Askeri Hareketlilikle İlgili Flaş Sözler Admin

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, sınırdaki askeri hareketliği ile ilgili olarak konuştu. Bütün güvenlik güçlerimiz, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz görevinin başındadır, diyen Canikli bir karar alınması gerektiğinde o kararlılıkla yerine getireceklerdir, açıklamasında bulundu.

ABD ve Almanya ile yaşadığımız kriz hakkında Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli açıklama yaptı. Canikli, birçok Amerikan ve Alman firmasının,  savunma ürünlerinde kullandığımız yedek parçaları örtülü bir şekilde ambargo uygulayarak Türkiye'ye vermeyip geciktirdiklerine değindi. Şuan içinde bulunduğumuz tablo bu diyen Canikli, parayı peşin olarak vermelerine rağmen terör örgütlerine eli açık ve bonkör davranan ülkelerin, Türkiye’ye gelince olanakları kurutması sonucu tüm terör ile mücadeleyi kendi imkanlarımızla gerçekleştirdiklerini ve gerçekleştirmeye devam edeceklerini söyledi.

Küresel Savaşın Fitili Ateşlenir

Irak ve Suriye'nin toprak bütünlüğünün ortadan kaldırılması küresel boyuta taşınacak daha büyük bir savaşın fitilinin ateşlenmesi anlamına gelir diyen Canikli, Irak'ın toprak bütünlüğünün ortadan kaldırılmasına yol açacak herhangi bir değişim Türkiye için çok ciddi bir risk olacağına değindi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması