CHP’den Fındık Yürüyüşü

CHP Ankara’dan İstanbul’a düzenlemiş olduğu adalet yürüyüşü ile kimi kesimler tarafından takdir edilmiş kimileri tarafından da karışıklık çıkarmaya yönelik bir hareket olarak algılandığı için eleştirilmişti.

CHP’den Fındık Yürüyüşü
CHP’den Fındık Yürüyüşü Admin

CHP Ankara’dan İstanbul’a düzenlemiş olduğu adalet yürüyüşü ile kimi kesimler tarafından takdir edilmiş kimileri tarafından da karışıklık çıkarmaya yönelik bir hareket olarak algılandığı için eleştirilmişti. Ancak herhangi bir sorun olmadan yürüyüş tamamlanmış ve Kılıçdaroğlu sokak eylemlerinin de devam edeceğini ifade etmişti. Bu kapsamda ikinci adalet yürüyüşü olarak da adlandırılan fındık yürüyüşü 18 eylül tarihinde saat 11.00 itibariyle başladı. Yürüyüş Ordu’dan başlarken Giresun’da sonlandırılacak.

Fındık Mitingi İle Son Bulacak

Yürüyüşün 20 eylül günü sonlandırılması planlanıyor. Yürüyüşün biteceği bu günün ardından ise fındık mitingi düzenlenerek fındık fiyatlarına adalet getirilmesi istenilecek. Ayrıca fındık üreticileri de ürettikleri fındıkları ucuz bir şekilde satmalarından ve daha sonra da tezgahlarda pahalı pahalı görmelerinden rahatsız olduklarını ifade etmişlerdi. Ancak seslerini fazla duyuramayan üreticiler bu yürüyüş ile bir sonuç elde etmeyi umut ediyorlar.

Fındık üretiminde ise en çok kazanan kişilerin aracılar olduğu ifade ediliyor. Bu işe de bir düzenleme getirilmez ise en büyük değerlerimizden fındık üretimi zamanla yok olabilir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması