Devlet Bahçeli'den CHP'ye Sert Açıklamalar

MHP Lideri Bahçeli, Enis Berberoğlu'nun 'casusluk'tan tutuklanmasını protesto için yürüyen Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi: "CHP adalet diyerek anarşiye göz kırpıyor

Devlet Bahçeli'den CHP'ye Sert Açıklamalar
Devlet Bahçeli'den CHP'ye Sert Açıklamalar
MHP Lideri Bahçeli, Enis Berberoğlu'nun 'casusluk'tan tutuklanmasını protesto için yürüyen Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi: "CHP adalet diyerek anarşiye göz kırpıyor. Sandıkta sonuç alamayanların sokağa çıkması ısmarlama projedir"

Eski Hürriyet gazetesi genel yayın yönetmeni CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun ‘casusluk’tan tutuklanmasını protesto amacıyla Ankara’dan İstanbul’a yürüyüş başlatan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na tepkiler sürüyor. MHP Lideri Devlet Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun başını çektiği ‘Adalet Yürüyüşü’ eylemine sert tepki gösterdi. Berberoğlu’nun tutuklanmasına ilişkin hukuki yolların henüz tüketilmediğini belirten Bahçeli, CHP’nin isyan etmesini önyargılı bir tavır olarak nitelendirdi, kriz ve kaos tetikçilerinin işbaşında olduğunu vurguladı. İstanbul’a yürüyen Kılıçdaroğlu’na “Akılsız başın cezasını ayaklar çeker” diye seslenen Bahçeli, sosyal medya hesabında şu mesajları paylaştı:

KAOS TETİKÇİLERİ

“Türkiye, bitmek bilmeyen saldırıların, derin komploların, ayak oyunlarının, dahası maskeli operasyonların çok açık hedef ülkesidir. İşte Mısır Cumhurbaşkanı Sisi’nin teklif ve çağrısı ortadadır. Türkiye’ye Katar gibi yaptırım uygulansın diyen bu darbeciyi kınıyorum. Gün geçmiyor ki, milletimizi kaygıya sevk eden, karamsarlığa iten olaylar vasat bulmasın! Kriz tetikçileri faal, kaos heveslileri faaliyette. Hak arayışında, hukuk mücadelesinde elbette duygusal tepki ve şuursuz eylemlerden kaçınmak, her ne olursa olsun yüz çevirmek şarttır. CHP’nin, demokratik ve hukuk çemberinden taşmaması gerekirken, mal bulmuş mağribi gibi sokağa fırlayarak yürüyüşe geçmesi masumane değildir. Provokatörler devrede, karıştırıcı ve nifak saçan mihraklar yerli işbirlikçileri eliyle kuyruktadır.”

İSPİYONLA ÇÖZÜLMEZ

“Atalarımız boşuna söylememiş: Akılsız başın cezasını ayaklar çekermiş! Adalet yolda bulacağımız kayıp eşya, yürürken ayağımıza takılacak bir gömü değildir. Bunu bilmemek ise cehalettir. CHP, adalet diyerek anarşiye göz kırpmakta, uluslararası topluma dikta duyurusunda bulunarak demokrasiye kast etmenin çabasındadır. Adaletsizlikler batıya ülkemizi ispiyonlamakla çözülemeyecektir.”

15 TEMMUZ’UN RÖVANŞI İÇİN

“Sandıkta sonuç alamayanların sokağa çıkması ısmarlama projedir. 15 Temmuz’da doğan milli mukavemeti yıkmak, parlayan millet direncini kırmak ve rövanşını almak için yürüyüş kurgulanmıştır. 15 Temmuz’u unutturup 20 Temmuz darbesi uyduran, kontrollü darbe ödevini karanlık odaklardan alanlar kurulmuş ve yola bırakılmışlardır. Kılıçdaroğlu ya kullanılmakta ya da kurulan tuzağın aktif katılımcısıdır. CHP’lilere sesleniyorum; aklınızı başınıza alın, muhtemel ve kestirilemeyen hadiseler patlak verirse, altından ne sizler ne de ülkemiz kalkar!”

YENİŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması