Erdoğan, Filistin konusunda Müslümanlara çağrıda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin TBMM'deki Grup Toplantısı'nda "Biz Müslümanlar için mübarek beldelerimizi korumak imkan değil iman meselesidir" dedi

Erdoğan, Filistin konusunda Müslümanlara çağrıda bulundu
Erdoğan, Filistin konusunda Müslümanlara çağrıda bulundu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin TBMM'deki Grup Toplantısı'nda "Biz Müslümanlar için mübarek beldelerimizi korumak imkan değil iman meselesidir" dedi. Erdoğan, Filistin konusunda Müslümanlara çağrıda bulundu. Avrupayı sert dille eleştiren Erdoğan, Türkiye'deki hukuka saygı gösterilmesi gerektiğini vurguladı. AK Parti'nin başarısının önemine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 yılının bir kırılma noktası olduğunun altını çizdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM'deki Grup Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Ülke liderleri ile yaptığım görüşmelerde birçok bölgesel meseleyi ele alma fırsatı bulduk. Sorunlarımızı samimiyetle konuşmanın yollarını aramamız gerekiyor. Krizin, yakın zamanda hallolacağını ümit ediyorum. Temasların, Katar krizi bağlamında önemli katkılar sağladığını ümit ediyorum. Bölgenin istikrarı için çabalarımızı artırarak devam edeceğiz.

Bölgenin istikrarı ve huzuru için çabalarımızı artırarak devam ettireceğiz. Müslümanların Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'den sonra üçüncü kutsal mekanı Mescid-i Aksa'dır. Ecdadımız 400 yıl boyunca buraya hizmet etmiştir.

400 yıl boyunca burası bizim kontrolümüzde, atalarımız diğer dinlere hayat hakkı vermeyelim gibi bir düşünceye asla kapılmamıştır. Bölgeyi işgale gelen İngilizlere vurulan darbe Kut'ül Amare hala hafızlardadır.

'Araplar bizi arkadan vurdu' yalanı

Geçmişte ders kitaplarımızda kasıtlı ve yanlış bir şekilde yer aldığı için nesiller boyunca zihinlere kazınmış olan 'Araplar bizi arkadan vurdu' yalanını artık bir kenara bırakmanın zamanı da gelmiştir.

"İman meselesi"

Biz Müslümanlar için mübarek beldelerimizi korumak imkan değil iman meselesidir. Filistinli ve diğer milletlerden kardeşlerimiz de bu zeminin dipdiri ayakta olduğunu cümle aleme ilan etmektedir. Buradan tüm vatandaşlarıma ve tüm Müslümanlara çağrıda bulunuyorum. İmkanı olan herkes, lütfen Kudüs'ü Mescid-i Aksa'yı ziyaret etsin. Gidemeyenler de oradaki kardeşlerimize yardım göndersinler. Bizler Mescid-i Aksa'ya ne kadar çok sahip çıkarsak, gözlerini oraya dikmiş olanların işleri de o kadar zorlaşır. Postalları ile kirletiyor, Müslüman kanı döküyorsa bunun sebebi bizlerin Kudüs'e yeteri kadar sahip çıkmıyor oluşumuzdur. Gelin hep birlikte Kudüs'e sahip çıkalım.

Eğer bugün İsrail askerleri çok basit hadiseleri bahane edip, pervasızca Mescid-i Aksa'nın bahçesini postalları ile kirletiyor, orada kolayca Müslüman kanı döküyorlarsa, bunun sebebi, bizlerin Kudüs'e yeteri kadar sahip çıkmıyor oluşumuzdandır.

YENİŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması