Helal Sana

Petrolul Ploiesti takımında forma giyen 18 yaşındaki Cosmin Lambru, futbol tarihinde benzeri görülmemiş bir başarı örneği sergileyerek protez elle profesyonel futbola geçiş yaptı.

Helal Sana
Helal Sana emrah

Petrolul Ploiesti takımında forma giyen 18 yaşındaki Cosmin Lambru, futbol tarihinde benzeri görülmemiş bir başarı örneği sergileyerek protez elle profesyonel futbola geçiş yaptı. Romanya Kupası'nda oynanan Petrolul Ploiesti-Mioveni maçında dikkat çeken bir görüntü vardı. 18 yaşındaki Cosmin Lambru isimli futbolcu maçın son on dakikasında oyuna girerken izleyicilerin meraklı bakışları tek bir noktada toplandı: Lambru'nun protez sol eline. Mioveni maçında oyuna girmesiyle, profesyonel olarak ilk mücadelesine çıkan genç futbolcunun dramatik bir hikayesi var.

 

Kolay değildi ama hiç şikayet etmedim, etmeyeceğim Sol elini bir kazada kaybettiğini söyleyen Lambru, olayı şöyle anlatıyor: 8 yaşındaydım. Eve dönerken bir kamyonun üzerime geldiğini gördüm ve o anda aracın üzerine doğru düşünmeden atladım. Sonrası tarif edilemez bir acı. Hastaneye gittiğimizde doktorlar 'eğer biraz daha geç gelseydin kolunu komple almak zorunda kalacaktık' dedi. Futbol oynamaya başladığımda düşmeyi ve tek kolla denge sağlamayı öğrenmek zorundaydım. Bu benim için kolay değildi ama hiç şikayet etmedim. Asla etmeyeceğim de.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması