Kurallar Değişti Bu Pozisyon Penaltı Değil

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde verilmeyen penaltı kararları tartışmalara neden olurken eski hakem Deniz Çoban, geçen seneki kurallarda bu sene değişiklik yapıldığını söyledi.

Kurallar Değişti Bu Pozisyon Penaltı Değil
Kurallar Değişti Bu Pozisyon Penaltı Değil emrah

Süper Lig'in 9. haftasında oynanan ve 0-0 beraberlikle sona eren derbide Neto ve Hasan Ali'nin eline çarptığı toplarda penaltı verilmemesi tartışmalara neden oldu. Konuyla ilgili eski hakem Deniz Çoban sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda UEFA’nın önceki yıllardaki elle oynama yorumuyla, bu yılki yorumunun tamamen değiştiğini ifade etti.

 

"Rosetti benzer pozisyonların penaltı olmadığını gösterdi" Çoban Fanatik'teki köşesinde ise, bu hafta arası Riva’ya gelen UEFA'nın hakem eğitimcisi Rosetti'nin, bu ve buna benzer pozisyonların kesinlikle penaltı olmadığını hakemlere gösterdiğini ve kısa mesafeden ele gelen topların ve yere vücudun dengesini sağlamak için destek yapılan kolların penaltı olmayacağını söylediğini aktardı.

 

Galatasaray Kulübü derbi oynanırken Hasan Ali'nin söz konusu pozisyonunun görüntüsünü "Lehimize verilmeyen penaltı" ifadeleriyle paylaşmıştı.

YENİ ŞAFAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması