Amazon’dan Türkçe Dil Desteği

Alışveriş sitesi Amazon’a Türkiye’den girmek isteyenler Amazon.de adresine giriyor ve Almanca ya da İngilizce dillerinde hizmet alıyordu.

Amazon’dan Türkçe Dil Desteği
Amazon’dan Türkçe Dil Desteği Admin

Alışveriş sitesi Amazon’a Türkiye’den girmek isteyenler Amazon.de adresine giriyor ve Almanca ya da İngilizce dillerinde hizmet alıyordu. Bu durum ise hem müşteriler açısından hem de Amazon açısından son derece zor bir iş oluyordu. Bu zorluğun farkında olan şirket yöneticileri Türkiye’de de yasal girişimleri başlattılar ve Amazon Turkey Services Yönetim ve Destek Hizmetleri Limited şirketi olarak faaliyetlerine başladılar.

Mobil Uygulama

Türkçe dil desteği Amazon.de sitesinin mobil uygulamasında bulunmakta. Bu kapsamda uygulamayı indirdikten sonra ayarlara girerek dil ve ülke ayarlarından Türkçe dil desteği seçebiliyorsunuz. Ancak Amazon.de sitesinin henüz tr uzantısı bulunmamakta. Türkiye’de yeni yasal görünüm kazanan bu alışveriş sitesinin ise en kısa süre içerisinde urlsini de değiştirmesi bekleniyor.

Yeni site de hayata geçirilirse bu durumda Amazon’un Türk müşterilerinin sayısında da ciddi bir artış yaşanabileceğini ifade edebiliriz. Böylelikle müşteriler için de alışveriş daha kolay bir hal alacaktır. Ayrıca kargolarınızın teslim süreci ve ürünlerin özelliklerini Türkçe olarak okuyabilmek gibi birçok kolaylık da bu site ile beraberinde gelecektir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması