Harekete Duyarlı Çekim Yapan Güvenlik Kameraları

Harekete Duyarlı Çekim Yapan Güvenlik Kameraları
Harekete Duyarlı Çekim Yapan Güvenlik Kameraları katar

Güvenlik kamera sistemleri günlük yaşamda birçok alanda karşılaşmakta olduğumuz güvenlik sistemleri olarak insan hayatını korumak ve suç teşkil eden durumlarda suçluların daha kolay yakalanmasını sağlamakta olan sistemlerdir. Kamera sistemleri kapsamında kullanılan kameralar duruma ve kullanım alanına uygunluk bakımından birçok farklı özelliğe sahiptir. Kamera sistemlerinde kullanılmakta olan kamera çeşitlerinden bir tanesi de harekete duyarlı olarak çekim yapmakta olan güvenlik kameralarıdır. Hareket algılama, belirli alanlara izinsiz birisi girdiğinde kişiyi uyarmakta olan bir sisteme sahiptir. Kamera odasında bulunan bir kişi ya da sistemin kontrolünü ve izlemesini sağlayan kişi, bir süre sonra dikkat dağınıklığı yaşamakta ve bununla beraber de ekranda yaşanan olayları, hareketleri kaçırmaya başlamaktadır.

Harekete duyarlı kameralar sayesinde bu durum ortadan kaldırılmaktadır. Bu cihazlar yorulmadan ve hiçbir hareketli nesneyi kaçırmayarak, sürekli bölgeyi taramaya devam etmektedir. Bu işlemin devam etmesi için ise sadece yapılması gereken, taramak istenen bölgenin ve hassasiyetin sistem üzerinden ayarlanmasıdır. Hareket algılama aktif edildiğinde ise kontrol edilecek olan alanlar seçilir ve böylelikle art arda gelen görüntüler sistem tarafından taranarak seçili bölgede bulunan değişikliklerde uyarı vermeye başlamaktadır. Genellikle bu sistem, hareketin az bulunduğu ve izinsiz girişin yasak olduğu alanlarda kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra harekete duyarlı kamera sistemlerinde hareketin olmadığı durumlarda kayıt almama özelliği de bulunmaktadır.

Sistemden yapılacak bir ayarlama neticesinde herhangi bir hareketin bulunmadığı anda cihaz kaydı durdurmakta böylece cihazın hafızasında boş görüntüler yer kaplamamaktadır. IP kamera sistemleri göz önüne alındığında harekete duyarlı çekim yapmakta olan güvenlik kameraları oldukça kullanışlı bir güvenlik sistemidir. Bunun yanı sıra standart kamera sistemlerinin yanında, harekete duyarlı kamera sistemi fiyatları ise daha pahalıdır.

Kaynak: http://www.dateb.com.tr

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması
Bakan Arslan’dan Okul Servisi Sorunu Açıklaması